Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Ford

Ford vytvořil kolébku pro děti, která je uspí jako jízda v autě

Když se zeptáte rodičů, s čím mají u malých dětí největší problémy, většina z nich vám pravděpodobně odpoví, že je to jejich uspávání. Na velké procento malých dětí však působí jízda v autě, a proto se dospělí často projíždějí po okolí jen proto, aby jejich ratolesti konečně usnuly. Ford má ale řešení! Vytvořil totiž unikátní kolébku, která tuto uspávací jízdu autem nahradí v pohodlí domova.

Tesla je druhá nejcennější automobilová společnost v USA

Společnosti Tesla, která se zabývá výrobou elektromobilů, v tomto roce vzrostly prodeje, a tím se stává druhým nejcennějším výrobcem automobilů v USA. Zároveň umístění společnosti vizionáře Elona Muska na druhé příčce znamená, že americkým spotřebitelům záleží na klimatických podmínkách a snižování znečištění ovzduší.

Ford investuje 1 miliardu dolarů do samořídící technologie, kterou vyvinuli odborníci z Google a Uberu

Automobilová společnost Ford oznámila, že plánuje investovat 1 miliardu dolarů během následujících pěti let do startupu Argo AI, který se zabývá robotikou a umělou inteligencí.

Ford pracuje na vozidle, které vyrobí během jízdy pitnou vodu

Automobil vybavený vodovodním kohoutkem v přední části vozidla vám poskytne čerstvou vodu během jízdy. Zajímavou vizi představil Doug Martin, inženýr v automobilové společnosti Ford, tento týden na konferenci v Detroitu v Michiganu. Inspiroval se billboardem v Limě v Peru, který sloužil nejen jako reklamní předmět, ale také jako výdejník vody. Doug Martin chce vytvořit systém, který by recykloval kondenzaci produkovanou klimatizací vozidla. A tím by vznikla čistá voda.

Ford bude prodávat autonomní vozidla už v roce 2025

Autonomní vozidla začínají využívat taxikářské společnosti, přičemž například v Singapuru začaly v srpnu jezdit první samořídící taxíky. Zapomeňte na taxikářské služby. Automobilová společnost Ford plánuje, že kolem roku 2025 bude prodávat autonomní vozidla široké veřejnosti. Informoval o tom v pondělí 12. září 2016 Mark Fields, CEO Fordu, ve svém projevu v Dearbornu v Michiganu.

V roce 2021 nebude mít Ford volant, ani pedály

Pokud jste si mysleli, že prototyp vozidla bez volantu od společnosti Google je vizí daleké budoucnosti, budete mile překvapení. Automobilka Ford Motor Company v úterý 16. srpna 2016 oznámila, že v roce 2021 bude vyrábět plně autonomní vozidla nejen pro luxusní spotřebitele.

Ford investuje 182,2 milionů dolarů do softwarové společnosti

Ford Motor Company je dynamicky se rozvíjející společnost, která zpracovává velký objem dat o svých osobních a nákladních automobilech. Automobilka ve čtvrtek ráno oznámila, že investovala 182,2 milionů dolarů do cloud-softwarové společnosti Pivotal, která nabízí nástroje usnadňující vývojářům vývoj softwaru. A tímto krokem automobilová společnost pouze potvrzuje, že nebude výhradně výrobcem automobilů, ale také mobilní společností zpracovávající velké objemy dat.

Ford představil oblek, který simuluje řízení pod vlivem drog

Ford představil oblek, který simuluje řízení pod vlivem drog

Americký výrobce automobilů Ford Motor Company spolupracoval s vědeckými mozky z Meyer-Hentschelova institutu v Německu na speciálním obleku, který má simulovat řízení automobilu pod vlivem ilegálních drog. Automobilka v rámci projektu Ford Driving Skills for Life představila již před dvěma lety oblek simulující řízení vozidla pod vlivem alkoholu, který obdržel řadu ocenění. A nyní přichází s novým oblekem, který nositeli ukáže, jak se řidič za volantem chová pod vlivem drog.

Novodobý Matrix pro kuřata

Novodobý Matrix pro kuřata

Britský student architektury André Ford navrhnul kontroverzní řešení pro chov drůbeže. Sám jej nazval Farming the Unconscious (Chov v bezvědomí) a až nápadně připomíná kultovní snímek Matrix, v němž jsou lidé umístěni v podobných rámech, jaká Ford navrhuje pro kuřata. Lidé jsou využíváni jako zdroj energie pro počítačový systém - podobně jako drůbež ve Fordově experimentu.
Nahoru