Facebook si nechal zaregistrovat patent na domácího robota, který by mohl pořizovat mimořádné momentky z vašeho života.

Facebook si nechal zaregistrovat patent na domácího robota, který by mohl pořizovat mimořádné momentky z vašeho života.
Vzpomínáte na doby, kdy jste z fotoaparátu vytahovali film a fotky si nechávali vyvolat? Viděli jste někdy, jak vypadá skutečné fotografické umění, když se snímky „vyrábí“ pomocí chemie v temné komoře?
Léto je tady a s ním i čas dovolených, zážitků, teplých večerů, posezení s přáteli, koupání, zmrzlin a mnohých dalších typicky letních radovánek.
Každý den na nás Instagram chrlí stovky a tisíce nových krásných fotek. Tušili jste ale, že skoro žádná nádherná fotka nevznikne jen tak náhodou? Stojí za ní složitý proces rovnání…
Pamatujete na staré dobré foťáky Polaroid, které uměly okamžitě vytisknout vyfocený snímek? Francouzští podnikatelé Clément Perrot a David Zhang na ně pamatují také a se svým novým vynálezem se je snaží vzkřísit. Přináší Prynt – kryt, který dokáže okamžitě tisknout fotky.
Internetový portál Macforum.cz zná asi každý, kdo má rád značku Apple. Založil jej kdysi dávno Honza Březina. A právě s Honzou si dnes budeme povídat o tom, co obnáší vlastnit a provozovat fórum o produktech jedné z nejhodnotnějších značek světa.
Výběr toho nejlepšího svatebního fotografa může pro řadu párů znamenat opravdu složité rozhodování. Přec jen, lidí, kteří se podobnou činností zabývají je doopravdy hodně a orientovat se v nabízených službách těchto profesionálů je někdy obtížné. Při nejhorším vždy může zastoupit nějaký vzdálený bratranec se zrcadlovkou a celou svatbu odfotit. Svatbu však máte jednou za život (pokud jste opravdu šťastný pár), musíte vybrat toho nejlepšího! Pojďme se podívat, jak na to.
Jedna z prvních věcí, kterou uděláte, když se přidáte na novou sociální síť, je nahrání profilové fotky. Ale jakou fotku vybrat? Která je ta nejlepší? Vám se líbí tahle, ale co na ni řeknou lidé? Je opravdu nejhezčí?
Udělat nějakou pěknou fotku s profesionálním vybavením a špetkou talentu umí v současné době pomalu každý. Ale buďme upřimní, kdo u sebe běžně nosí vybavení za čtvrt milionu pokud se fotografování nevěnuje profesionálně?
Fotograf srdcem i duší s hrdostí pokračuje v dlouholeté rodinné tradici. Nejen že se věnuje dráze profesionálního fotografa, dokonce i učí ostatní, vede fotografický kroužek a pořádá kurzy focení. Pro svou práci plně využívá nejrůznějších technologických vymožeností, triků apod. Řeč je o skvělém člověku, kreativci a fotografovi Lubomíru Harrerovi. Doporučuji přečíst také první a druhou čast!
Fotograf srdcem i duší s hrdostí pokračuje v dlouholeté rodinné tradici. Nejen že se věnuje dráze profesionálního fotografa, dokonce i učí ostatní, vede fotografický kroužek a pořádá kurzy focení. Pro…
Fotograf srdcem i duší a s hrdostí pokračuje v dlouholeté rodinné tradici. Nejenže, že se věnuje dráze profesionálního fotografa, dokonce i učí ostatní, vede fotografický kroužek a pořádá kurzy focení. Pro svou práci plně využívá nejrůznějších technologických vymožeností, triků apod. Řeč je o skvělém člověku, kreativci a fotografovi Lubomíru Harrerovi.
Pamatujete na ty malé hezké foťáčky – polaroidy? Jejich hlavní kouzlo však nespočívalo v designu ale v tom, že vyfocenou fotku jste měli okamžitě k dispozici ve fyzické podobě. Žádné ukládání na film a jeho následné vyvolávání. Pěkně vyfotit a hned jste to měli.
Každý fotograf při focení musí nějakým způsobem pracovat se světlem. Někteří fotografové bych řekl, že si na “světlu postavili” živnost, neboť fotí zajímavé fotografie, ve kterých světlo dominuje a vytváří tak nádhernou a osobitou atmosféru, která vyvolává různé a neopakovatelné reakce.
Asi nikomu nemusím představovat hit posledních několika let na sociálních sítí – fotky selfie. A jak se takové fotky tvoří? To zdokumentoval německý fotograf, a docela se mu to povedlo…
Docela netradičním způsobem vytváří fotky Dan Marker-Moore, který si je rozdělí, což dělá poměrně zajímavý a originální efekt. Dan fotí v různých časových dobách a po kompletním spojení z vyfocených obrázků vytvořil vážně “suprové fotky”.
Emil Nystrom přišel na zajímavý způsob focení portrétů své dcerky. Na fotkách z ní vytvořil doslova super-dítě, které se ničeho nebojí. Bylo to však náročné focení, neboť jeho dcerka ještě neudrží dlouho pozornost. Ale nakonec z toho vzniklo docela povedené dílo…
Nedávno jsme tu měli muže, který dokresloval spolucestujícím ve vlaku vtipné obličeje. Tentokrát tu máme japonského ilustrátora, který se věnuje skicování za každé příležitosti. Mezi jeho hlavní výbavu patří stoprocentně skicák, tužka a fotoaparát, neboť veškeré své výtvory ukazuje svému publiku na Instagramu, které tvoří téměř tři tisíce lidí…
Cestovatel a fotograf nechtěl klasiku krajin v podobě panorama. Chtěl zvolit něco netradičního, a tak během svých cest po Evropě a Americe fotil z vrtulníku pohledy z výšky. Jeho díla se stala uznávaná a populární. Za nedlouho bude mít dokonce i výstavu v jedná z londýnských galerií…
Fotí. Dělá retuše. Své výtvory pak upravuje a prodává ve fotobankách. Provozuje weby, které (jak jinak) tvoří hlavně fotografie z oblasti geologie. Celý jeho život se tak nějak točí kolem obrázků. To je basti alias Zbyněk Buřival.