V průběhu své kariéry se mohou zaměstnanci setkat s nespolehlivými zaměstnavateli. Často vše končí i přerušením výplaty mzdy, což dokáže udělat čáru přes rozpočet. Naštěstí i zde existují cesty, jak…

V průběhu své kariéry se mohou zaměstnanci setkat s nespolehlivými zaměstnavateli. Často vše končí i přerušením výplaty mzdy, což dokáže udělat čáru přes rozpočet. Naštěstí i zde existují cesty, jak…
Když v nedávné době získal český fintech startup Spendee jako první licenci od České národní banky, jednalo se o velký úspěch. Umožňuje mu to přímé propojení s bankami, což nás opět o…
Rada pro reklamu zakázala reklamní spot od společnosti Twisto. Twisto je start-upem v oblasti financí z roku 2013. Nyní čelí vlně kritiky od diváků a zákazu vysílání od Rady pro reklamu. Její reklamní spot zakázala prý z náboženských důvodů, kdy se hlavní artista vydává za „Twisto splatitele“, což má být připodobněním k Ježíši Kristu.
Asi jste již zaznamenali informaci o novém zákonu, který má za cíl chránit spotřebitele před nekalými praktikami i nevýhodnými nabídkami půjček. Zákon vstoupil v platnost na konci minulého roku a zpřísnil podmínky pro poskytování i zprostředkování spotřebitelských úvěrů a hypoték.
Asi jste již zaznamenali informaci o novém zákonu, který má za cíl chránit spotřebitele před nekalými praktikami i nevýhodnými nabídkami půjček. Zákon vstoupil v platnost na konci minulého roku a zpřísnil podmínky pro poskytování i zprostředkování spotřebitelských úvěrů a hypoték.
U půjček většinou platí, že je o ně zájem nezávisle na tom, jaká je zrovna ekonomická situace. Pokud mají lidé hlouběji do kapsy, půjčují si, aby si mohli pořídit potřebné věci. Jestliže se jim ekonomicky daří, tak zase roste jejich nákupní a investiční apetit. Proto nakupují víc, než potřebují a nemají strach si půjčit peníze. Jaké druhy půjček vlastně frčí a na co si dát pozor?
Fintech startup Twisto je v provozu už čtvtrým rokem a stále se jí daří víc a víc. Aplikaci zabývající se finančními službami vytvořil již třicetiletý Michal Šmída. Téměř všechny služby jsou zdarma. Nyní aplikaci aktivně používá na 200 tisíc uživatelů, kterým je k dispozici až 300 eshopů.
Termín „daňová evidence“ je podle novely zákona o účetnictví, novým názvem pro dříve označované jednoduché účetnictví.
Qonto je pařížský FinTech startup, který chce vybudovat banku pro podnikatele. V investičním kole získal 1,7 milionů dolarů, přičemž tento kapitál chce použít na vybudování nového bankovního řešení.
Chybí vám peníze? Nemáte se za co stydět, je to zcela běžná záležitost. Téměř každý člověk se v životě aspoň jednou dostane do situace, kdy se mu nic nedaří.
Máte na účtu větší hotovost a přijde vám škoda, že tam jen tak leží? To máte pravdu. Větší množství peněz se vyplatí zhodnotit. Pokud víte, že je několik následujících let určitě nebudete potřebovat, jednou z nejlepších možností je termínovaný vklad.
Máte finanční problémy kvůli dlouhé splatnosti faktur? Nejste v tom sami. Obzvlášť menší firmy, živnostníci a drobní podnikatelé se potýkají s potížemi, když jim jeden zákazník delší dobu nezaplatí větší zakázku.
Zákony se neustále mění a běžný člověk, který se chce věnovat své práci, prostě nemá šanci stíhat změny sledovat. I kdybyste se sebevíc snažili, stejně něco uděláte špatně. Anebo taky ne, ale strávíte studováním financí spoustu zbytečného času, který byste mohli věnovat svému podnikání.
Obrázek vydá za tisíc slov a brzy i za vaši identitu. MasterCard totiž v týdnu oznámil, že dá lidem možnost ověřovat platby za nákupy pomocí selfie.
I když se pořád mluví o tom, že ČR je na tom v současné době po ekonomické stránce dost dobře a počet nezaměstnaných se snižuje, stále jsou lidé, co žijí od výplaty k výplatě. Minimální mzda nedosahuje deseti tisíc a rozdíly mezi platem v Praze a na Vysočině jsou markantní.
Jourdan Bowen a Madeline Relph jsou pár už od svých 14 let. A i přesto, že mají omezený rozpočet, rozhodli se užít si život po boku toho druhého naplno! Fotografie ze svých cest zveřejňují na Instagramu, kde mají už neuvěřitelný zástup fanoušků z celého světa. No, přesvědčte se sami.
Žijeme v moderní době a víme, co je to outsorcing a nebojíme se ho použít. Když si nevíme rady, u odborníka si objednáme účetní poradenství a dostaneme maximum informací, které nám pomohou se rozhodnout. Dokážete si však představit, že v minulosti tomu bylo jinak? Že některé věci musel každý řešit sám a nebyl, kdo by mu poradil?
Každý, kdo se rozhodl, poskytovat svoje služby externího účetního někomu dalšímu si klade tu stejnou otázku. Jak se určuje cena za vedení účetnictví? Jak nastavit ceník účetnictví, aby bylo klientů dostatek, ale aby účetní nepřišel na buben ani z důvodu nedostatku, ani z důvodu nadbytku práce? V prvé řadě cena závisí na tom, jak je účetnictví nebo daňová evidence vedeno. Když pro firmu pracuje účetní jako zaměstnancem, je to jednoduchý výpočet. Cenou je hrubá mzda zaměstnance krát koeficient 1,35, jinými slovy, účetní stojí hrubou mzdu, krát koeficient plus náklady na nájem kanceláře atd.
Globální investice do Fintech odvětví se v roce 2014 meziročně ztrojnásobily, zaznělo na mezinárodní konferenci Fintech Forum, která dnes probíhá v Praze.
V dnešní době žije spousta lidí od výplaty k výplatě. Je to hrozné, ale funguje to. Jenže pouze do té doby, než přijde nečekaný výdaj. Rozbije se vám lednice a jste nahraní. Bez ní dlouho žít nejde, opravdu nelze čekat do výplaty. A přesně k takovým účelům slouží půjčky před výplatou.