Štítek: FBI

Netflix rozjíždí vlastní produkci ve velkém. Chce investovat až 8 miliard dolarů na 80 filmů

Americká společnost Netflix, založená v Los Gatos v Kalifornii v roce 1997, je jednou z největších služeb na streaming filmů, dokumentů a seriálů. Vznikla v době, kdy byl internet ještě v plenkách, kvetly půjčovny filmů a Netflix rozesílal dvd poštou po americe. V posledních letech se angažuje i ve vlastní originální produkci.

FBI zveřejnilo snímky z teroristického útoku na Pentagon z 11. září

Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zveřejnil tajné snímky Pentagonu, které byly pořízené 11. září 2001. Právě v tento osudný den do budovy narazilo letadlo unesené pěti teroristy Al-Káidy. Teroristé převzali plnou kontrolu nad letem číslo 77 americké letecké společnosti American Airlines, který měl namířené z Washingtonu D.C. do Los Angeles.

Indická vláda kupuje technologii Cellebrite. Dostane se tak do každého iPhonu

Indická vláda kupuje technologii izraelské společnosti Cellebrite, které se podařilo prolomit ochranu uzamčeného iPhonu a která pomohla FBI získat požadované informace pro jeden případ v San Bernardinu.

FBI varuje před hackery, kteří se chystají zaútočit během amerických prezidentských voleb

Závěrečná kampaň před prezidentskými volbami ve Spojených státech amerických zvýší aktivitu hackerů, přičemž se objeví mnohem větší množství kybernetických útoků. Varování vyplývá ze zkušeností s předchozími volebními kampaněmi.

15letý chlapec, který údajně hacknul e-mailovou schránku ředitele CIA, byl zatčen

Patnáctiletý britský teenager, který pravděpodobně stojí za únikem detailů desetitisíců zaměstnanců FBI a DHS (Department of Homeland Security) a který hacknul e-mailovou schránku ředitele CIA, byl v úterý zatčen. Hacker, respektive skupina hackerů vystupuje pod krycím jménem „Cracka“. Hackerský útok na ředitele CIA – Johna Brennana – se odehrál v říjnu 2015.

3 hackeři, po kterých touží FBI

Hackeři jsou dnes rozšíření po celém světě – nedávno jsme dokonce psali o tom, kde si svého hackera můžete najmout a kolik vás bude stát. Je to takový fenomén, že se hackovat snaží často i malé děti. Pro ně je to hra, „opravdoví“ hackeři ovšem dokáží způsobit opravdové problémy. A navzdory zatykačům zůstávají stále nedopadeni.

Odstraňte své jméno z černé listiny!

Když tu nebyly počítače a neměli jsme sociální sítě, koukali jsme na televizi. Teď už jsme se od ní přesunuli spíše k těm našim chytrým telefonům, notebookům, dotykovým obrazovkám, hodinkám a podobným technologickým výmyslům dnešní doby. Přesto je ale televize se sociálními sítěmi docela úzce spojená. Často ve svých tweetech označujeme různé televizní pořady, dáváme jim like na Facebooku a podobně.

Čtrnáctiletá dívka byla za vtip na Twitteru zatčena

I my jsme vás informovali o vtípku čtrnáctileté holčiny, která prostě napsala jeden tweet. Nikdy ji totiž nenapadlo, co všechno tím odstartuje. Stačila zmínka o teroristickém útoku, o kterém napsala přímo American Airlines, a už je zatčená.

Facebook zajímá i to, co nikdy nepublikujete

Není pochyb o tom, že Facebook o vás ví téměř všechno. Sleduje i spoustu věcí, o kterých ani nevíte. Například ho zajímá i to, proč jste začali psát status, který jste nakonec nepublikovali.

FBI tlačí na poskytovatele připojení, aby používali „šmírovací“ software

FBI tlačí na poskytovatele připojení, aby používali „šmírovací“ software

Američané to mají skutečně těžké. Když už se jejich e-maily a online konverzacemi neprohrabuje NSA, zkouší to pro změnu FBI. Federální úřad pro vyšetřování si nyní usmyslel, že poskytovatelé internetového připojení budou povinně používat speciálně vytvořený software pro sledování aktivit lidí.
Softwarový vývojář odsouzen za to, že se mstil svému zaměstnavateli. Hrozí mu 10 let

Softwarový vývojář odsouzen za to, že se mstil svému zaměstnavateli. Hrozí mu 10 let

Americká policie zatkla systémového manažera Michaela Menesese (41), jehož obvinila z narušení sítě svého bývalého zaměstnavatele. Američan se chtěl tímto způsobem pomstít svému bývalému zaměstnavateli za ukončení pracovního poměru. Výpověď navíc sám inicioval, jelikož jej zaměstnavatel nehodlal povýšit.

Američan Christopher Chaney dostal 10 let za kradení fotek

Nedávno se v USA zrodil další kontroverzní případ. Federální soud v Los Angeles odsoudil 36-letého občana Floridy Christophera Chaneyho za to, že kradl fotky z emailových účtů celebrit. Dostal trest deset let vězení nepodmíněně.

FBI uzavřela několik webových stránek

Agenti FBI při účasti spolupracovníků policejních složek Francie a Holandska provedli novou antipirátskou operaci. Výsledkem je uzavření tří populárních webů, které nelegálně poskytovaly mobilní programy na bázi OS Android.

Vydání zakladatele Megauploadu Kima Schmitze do USA se komplikuje

Kim Schmitz se brání na Novém Zélandu vydání. V jeho prospěch rozhodl Nejvyšší soud, když prohlásil, že povolení k domovní prohlídce použité policií bylo nezákonné. Také zabavení důkazů a hlavně počítačových pevných disků bylo porušením zákona.
Nahoru