Štítek: Eye-Tracking

Oční kamera

Chytré hlavičky se daly dohromady a vymyslely oční kameru (anglicky Eye-tracking). Co si pod tímto termínem představit? Je to speciální kamera, která snímá pohyb očí. Na základě získaných informací, lze…

Tablet, který lze ovládat jen očima  – dnes už skutečnost

Tablet, který lze ovládat jen očima – dnes už skutečnost

V programu letošního berlínského UX Campu se objevila jedna převratná technologie. Tobii je technologie rozpoznávání pohybu očí a jejich využití k ovládání. Že si nedokážete představit, jak to může fungovat? Zástupci firmy to skvěle předvedli, tamní návštěvníci si to mohli vyzkoušet doslova „na vlastní oči“. Ono to opravdu funguje.
Je technologie sledování očních pohybů vpádem do našeho soukromí?

Je technologie sledování očních pohybů vpádem do našeho soukromí?

V poslední době se roztrhl pytel s budoucími novinkami, které by pro své fungování měly využívat technologii sledování očních pohybů. Ačkoliv se dozajista jedná o skvělý nápad, objevují se již první úvahy na téma, do jaké míry sledování směru našeho pohledu narušuje naše soukromí.
Nový reklamní systém se vám zavrtá až do mozku. Neutečete

Nový reklamní systém se vám zavrtá až do mozku. Neutečete

Vědci z anglického Lancasteru přišli s revolučním reklamním systémem. Tento systém je schopen sledovat pohyby vašich očí. V praxi to pak má vypadat tak, že se Sideways systém skrz vaše oči podívá do vaší hlavy třeba v průběhu nákupu v supermarketu a pak na vás zaútočí vhodně zvolenou reklamou.
Nahoru