Český bezpečnostní startup Talkey umí mimo základní funkce i evidovat počet otevření e-mailu, automatické zavření zprávy po určitém čase, zákaz přeposílání nebo nemožnost otevření e-mailu po určeném datu. Další výhoda je ta, že Talkey nevlastní speciální šifrovací klíče u sebe, což znamená, že budoucí přístup k e-mailu má vždy jen příjemce a odesílatel.
Míra efektivity u obchodních sdělení v tuzemsku nabrala na obrátkách. S koncem září došlo ke skokovému zvýšení open rate hromadných e-mailingových kampaní. Může za to nový přístup společnosti Seznam.cz, která ve svém webovém rozhraní začala implicitně zobrazovat obrázky v e-mailech s newslettery. Novinku vítají především marketéři.
Gmail je nejrozšířenější e-mailová služba na světě. Mnoho z nás jej používá a má v e-mailech aspoň nějaký náznak systému uspořádání. Ale co kontakty? Téměř každý uživatel zde má nepořádek – špatně napsané e-mailové adresy, neznámé jména a mnoho dalších nešvarů.
Gmail včera představil novou užitečnou funkci. Dvěma kliknutími můžete zablokovat konkrétní e-mailové adresy. Jestliže vám od někoho neustále chodí e-maily, které vás nezajímají a otravují vás, můžete zakázat, aby vám e-maily od konkrétního uživatele e-maily nechodily. Jak na to?
Pořád dokola se omílá, že nemáte otevírat přílohy emailů z neznámých adres. Obzvlášť když se v adrese objevuje změť náhodných čísel a email je psán strojově překládanou češtinou, ke které někdo zřejmě použil Google překladač. Přesně jeden takový email mi dnes přišel, ale nedalo mi to, a tak jsem záměrně neuposlechla a otevřela přílohu. Co se stalo?
Přes všechny obavy o bezpečnost, které Facebook a jeho uživatele trápí, se k němu přidává stále více lidí. Díky tomu Facebook v říjnu loňského roku pokořil hranici miliardy měsíčních aktivních uživatelů. Na Facebooku sdílíme naše životy. Naše narozeniny a naše výročí. Naše plány na dovolenou a to, kde se pohybujeme. Narození našich dětí a úmrtí našich rodičů. Sílíme své nejváženější chvíle a nejbolestivější myšlenky. Prozrazujeme tam každý aspekt našeho života. Ale někdy zapomínáme, kdo se na to všechno dívá.
Češi jsou v posledních letech zapálenými fanoušky biatlonu a určitě je to hlavně ze dvou důvodů. Tím prvním je skutečnost, že Čechům se v biatlonu daří. Téměř u každého závodu můžeme trnout, zda se nám podaří dosáhnout na stupně vítězů, protože šance tam jsou skoro vždycky. Druhým důvodem je to, že skvělé biatlonové závody se jezdí také u nás v Novém Městě na Moravě.
V dnešní době se musíme registrovat a přihlašovat na tolik stránek, že je opravdu těžké pamatovat si všechna uživatelská jména, hesla a emaily. Na spoustě služeb se můžete registrovat přes sociální sítě, což dost usnadňuje práci, ale má to i své nevýhody. Stále je spousta lidí, kteří upřednostňují registraci přes email.
Technologický gigant Microsoft opět obohatil své portfolio o perspektivní aplikaci Acompli, což je mimochodem pokročilý emailový klient s řadou výhod. Dle dostupných informací chce z této aplikace Microsoft udělat jakýsi Outlook pro mobilní zařízení.
Mnoho konverzací se dnes odehrává na sociálních sítích. Samozřejmě to není ono, když si lidé nevyjdařují lásku z očí do očí. Je to ale jednodušší, když chcete sdělit něco negativního. Zároveň je strašně fajn, že pokud chcete něco škaredého, co vám někdo napsal, zrušit, jednoduše to smažete. A existuje tu i možnost, jak hezké věci zachovat. Mluvené slovo si asi těžko necháte zopakovat. Zprávy můžete číst pořád dokola.
Taky si občas říkáte, že je ten internet fakt divné místo? Je to takový tajemný digitální plac, kde společnosti vládnou meme komiksy a celý náš život shrnujeme do 140 znaků. A je to také místo, kde šílení lidé platí šílené částky za něco, co budou brzy moct získat zcela zdarma. Pokud nevěříte, zkuste si na eBayi vyhledat „Inbox by Gmail“ a spočítejte lidi, kteří prodávají pozvánku k této emailové aplikaci. Nutno zdůraznit, že je to emailová aplikace, která je zdarma.
Už ve středu se začaly objevovat informace o tom, že bylo hacknutých zhruba 5 milionů přihlašovacích jmen a hesel k Gmailu. Všechna byla zveřejněna na ruském bitcoinovém fóru. Nicméně víte, jak zjistit, zda je to i váš problém? Poradíme vám.
Každému z nás se občas stane, že bychom někomu něco tak rádi sdělili, jenže na to nemáme odvahu. Teď ale přichází naše naděje. Nový web vám umožní poslat anonymní email prakticky komukoliv. Teď už můžete sdělit všechno pěkně na rovinu.
Možná jste v poslední době obdrželi pozvání od někoho, kdo o sobě na svém profilu tvrdil, že je talentový manažer, hledač talentů nebo talentový specialista společnosti jako je Google, Amazon, Skype a tak dále. Přijali jste ji a nic se nestalo. Proč? A proč vám vůbec to pozvání poslali?
Kolik kdo napíše tweetů? Kolik kdo zhlédne videí na YouTube? Kolik kdo publikuje příspěvků ve WordPressu? Kolik kdo uloží souborů na Dropboxu? Kolik snapů vytvoří uživatelé SnapChatu? Kolik věcí si lidi koupí na Amazonu a kolik za ně utratí? Kolik aplikací na iOS a Android se stáhne? Kolik kdo pošle zpráv na WhatsAppu? A takhle bychom mohli pokračovat… Ale nechme toho.
Mnoho uživatelů se na něj už nachytalo. A mnoho ještě nachytá. Nebuďte to vy! Pamatujte, že pokud máte Gmail, jste i vy v ohrožení. Takže se pojďte radši dopředu informovat, o co jde.
Znáte to. E-mailem se dneska komunikuje maximálně tak pracovně. Zato je ale možná i vaše schránka plná nevyžádané pošty – spamu. Emailové klienty už dnes mají spamový filtr, pomocí nějž nám automaticky vyfiltrují poštu, o které předpokládají, že nás nebude zajímat. Jenže tyhle filtry nefungují vždy úplně spolehlivě. Takže jak si poradit? Je tu jeden takový důmyslný jednoduchý trik.
Odborové hnutí ve Francii minulý týden definitivně prosadilo pravidlo, že se po šesté hodině večer již nesmí posílat pracovní emaily. Zaměstnanci by v tento čas měli dokonce i vypnout pracovní telefony. Ocenili byste takové pravidlo i u nás? Pokud jste toho názoru, že ano, ještě chvíli vyčkejte. Ono to totiž asi nebude až zas tak horké.
Spolkový úřad pro bezpečnost v informační technice (BSI) v Německu odhalil e-mailovou krádež desetiletí. Virtuálním pirátům se při ní podařilo získat přístup k více než 18 milionům elektronickým poštovním schránkám. Prozatím není zřejmé, zda jsou mezi poškozenými i Češi, ale okolnosti tomu nasvědčují.
Vyznat se v Gmailu je vážně fuška. Už jsme vám poradili, jak se zorientovat v kontaktech, ale až nyní jsme se dostali k tomu hlavnímu – jak správně pracovat s emaily. S tím je spojeno i 10 nejčastějších chyb.