Dnes vyšlo 1 článků

Štítek: elektrický autobus

Autodesk VRED Professional 2017 SP1

Volkswagen odhaluje elektrický autonomní mikrobus budoucnosti

Mikrobus značky Volkswagen je jedním z nejoblíbenějších modelů této automobilky. Po letech představování různých koncepcí to vypadá, že německý výrobce je připraven vyrobit zcela nový mikrobus. Před nedávnem na autosalonu v Detroitu byl představen koncept I.D. Buzz.

electroad-5

Izraelský startup testuje elektrické silnice, které bezdrátově dobíjí vozidla během jízdy

Zapomeňte na nabíjecí stanice. V blízké budoucnosti se budou elektromobily napájet ze silnice během jízdy, čímž se eliminuje potřeba zastavovat na nabíjení či tankování. Izraelský startup Electroad se snaží zlepšit životní prostředí, a tak plánuje stávající silnice nahradit silnicemi pro indukční nabíjení elektromobilů.

tosa03

Blesková nabíjecí technologie nabije e-bus za 15 sekund

Bleskové nabíjení elektrických autobusů přichází do Ženevy. Po úspěšném pilotním projektu technologická společnost ABB získala zakázku od společnosti Transports Publics Genevois, které bude dodávat revoluční technologii. Městskou hromadnou dopravu, jak ji znáte dnes, by se mohla výrazně změnit. Technologie dokáže nabít e-bus za pouhých 15 sekund.

3038018-slide-s-1-are-electric-buses-the-future-of-mass-transit-proterra1

Brzy budeme jezdit v revolučních elektrických autobusech

Sice jsou elektrická auta sexističtějším tématem, nicméně bývalý zaměstnanec společnosti Tesla – Ryan Popple – se rozhodl pracovat na elektrických autobusech. Svůj startup pojmenoval Proterra a vyrobil elektrický autobus, který v testu najel 415 kilometrů na jedno nabití. Ujetá vzdálenost je mnohem delší, než zvládne většina menších elektrických automobilů.

Nahoru