Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: ekologický dům

OBRAZEM: Jedinečné bydlení v japonských horách

Už jste přemýšleli nad tím, jak budete strávit svůj důchod? Možná, že tento unikátní domov by se vám líbil. Zadáním bylo ekologické, příjemné a útulné bydlení pro dvě staré dámy, jejich pečovatele a správce. V domě nechybí ani nádherný krytý bazén ve tvaru spirály. Komplex se skládá z pěti stanů a celková plocha je 100 metrů čtverečních. Kdo by si nepřál strávit své stáří v tak nádherném domově přímo v japonských horách Shizuoka?

OBRAZEM: Dům z bambusu bez hřebíků a šroubů? Ano, i to je možné!

Při výrobě domů ze stromů jsou většinou potřeba hřebíky a šrouby. Ale Benda, architektonická společnost z Pekingu, vytvořila dům z bambusu, ve kterém nic takového není potřeba. Tento koncept dokonce v roce 2016 získal 2. místo v kategorii architektura v rámci soutěže A’Design Awards. Zatím se jedná pouze o koncept, ale tým společnosti Penda doufá, že do roku 2023 postaví velký dům, ve kterém bude moci žít až 20 tisíc lidí.

Okouzlující dům s organickými tvary, který navrhl český architekt Oldřich Hozman

Organických rodinných domů v poslední době stále přibývá. Souvisí to především s celkovou úsporou energie. Stavba architekta Oldřicha Hozmana vyrostla v úrodné nížině mezi vesnicemi Torroella de Fluvia a Sant Miquel de Fluvia v Katalánsku.

Dům, který vyrobí více energie, než spotřebuje

V současné době jsou nízkoenergetické a pasivní domy v kurzu, neboť lidé chtějí být šetrní k životnímu prostředí. Do popředí se dnes dostává pozitivní dům, který vyprodukuje více energie, než spotřebuje. Pod tímto domem, který nyní stojí na náměstí Melbourne, se podepsala australská společnost ArchiBlox.

Montovaný ekologický dům v lese se po stisknutí tlačítka otočí za slunečním světlem

Osmdesát mil od rušného centra New York City se nachází rotující dřevěná konstrukce. Na první pohled připomíná kosmickou loď navrženou tak, aby odolala všem katastrofám. Ve skutečnosti se jedná o ekologické sídlo epických rozměrů, které zaujímá 28 akrů pozemku v New Paltz. Má řadu neobvyklých futuristických funkcí.

Z kontejneru za 2 000 dolarů si vybudoval dům snů

V Kanadě se průměrná cena rodinného domu v letošním roce vyšplhala na neuvěřitelných 450 000 dolarů (cca 11 250 000 Kč). Běžné pracující rodina toužící po vlastním bydlení se musí obrátit na bankovní hypotéku a zadlužit se tak na desítky let. Joseph Dupuis z Ontaria, který si získal přezdívku „plánovač“, chce bydlení od základů změnit.

Nahoru