Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: ekologické auto

Stella Vie: Rodinné auto, které jezdí na solární energii!

Stella Vie je prvním rodinným vozem, který je na solární pohon. Je to automobil, který slibuje budoucí dopravu poholdně a bez emisí. Během jednoho slunečného dne dokáže využít energii až na 1000 km jízdy.

AirPod: Auto, které jezdí na vzduch!

Indická automobilka Tata Motors vyrobila automobil, který jezdí na vzduch. Tata Motors chce spolupracovat s lucemburskou společností MDI (Motor Development International) a 100% ekologický automobil uvést na trh již během letošního roku.

PHOENIX: Vůz z přírodních materiálů je tu!

Automobilový průmysl se rozvíjí neuvěřitelnou rychlostí. Ještě před několika lety bychom nečekali, že budeme řídit elektrombobily a automobily, které jsou poháněny biologicky rozložitelným palivem. Nové vozidlo – Phoenix, je dokonce vyroben z biologicky rozložitelných materiálů.

PodRide: Autíčko a cyklistické kolo v jednom

Michael Kjellman, který žije ve Švédsku, má rád extrémní sporty a pracuje jako konstruktér, navrhnul velomobil, které vypadá jako malý automobil a je ideální pro jízdu do práce v zimních měsících, kdy jsou silnice pokryty ledem a všude kolem je sníh. PodRide se díky své šířce pohodlně vejde do dveří vašeho domu, má 4 kola a v zatáčkách je velice stabilní.

Nahoru