Přišel vám v poslední době do e-mailové schránky spam odkazující na rezervaci ubytování v Chorvatsku? V tom případě patříte mezi tisíce Čechů, kterým byla zaslána nevyžádaná pošta od incomingové cestovní agentury Uniline. Tu vede sám šéf evropské asociace cestovních agentur (UHPA) Boris Žgomba. Uniline však obvinění odmítá.
Spam se objevuje snad v každé emailové schránce. A to bez ohledu na to, jak opatrní jsme a komu sdělujeme svůj email. Jak se tedy spammeři k našim adresám dostanou? A můžeme něco udělat, abychom jim v tom zabránili?
Cože je to za tipy? Ano, email sice umí napsat každý, ale záleží na tom, jak. Někdo má prostě takový dar, že jakmile něco napíše, lidi jeho text baví, takže ho dočtou až do konce. Ovšem někdo jiný zase ne. A pokud patříte k těm druhým, ale přesto chcete, aby lidé nebyli znechucení z vašich emailových zpráv, rozhodně si přečtěte následujících deset jednoduchých kroků. Pomohou vám totiž udělat emaily příjemnější pro vás i vaše příjemce a zajistí to, že pravděpodobně dostanete i nějakou odpověď.
Branko Černý vyniká inteligencí a svými schopnostmi již od malička. Se svými výsledky patřil už v době studií na Dartmouth College mezi 15% nejlepších na univerzitě. Po dostudování se mohlo zdát, že má všechno. Diplom z Dartmouthu, práci v Googlu a možnost začátku nového života v San Franciscu. Ale on měl ještě něco navíc – nápad, který si prostě nemohl nechat jen pro sebe.
Unroll.me už není žádnou novinkou a za celá ta léta své existence si získal dostatek podpory od spokojených uživatelů. Nabízí totiž velmi užitečnou službu – zbaví vás všech otravných zpravodajů a podobné nevyžádané pošty.
Jasně, dnes už se emaily moc neposílají. Se svými přáteli a známými jste jistě raději v kontaktu přes sociální sítě nebo komunikační programy jako třeba Skype. Emaily se v současné době využívají nejvíce v pracovní sféře. Ale je třeba dodat, že pokud jste v poslední době ve své emailové schránce zpozorovali více spamu, nejste sami.
Spam. Taková ta věc, která se objevuje snad v každé emailové schránce. Spam vám obvykle něco nabízí – super výhodnou službu či produkt, a to i přesto, že jste si třeba žádné maily s nabídkami nikdy nevyžádali. Avšak kdo ví, z jaké databáze si vaši emailovou adresu vytáhli.
Měli jsme tu už Badoo, MyZamana, TwoOne, Hi5 a mnoho dalších. Zatímco praktiky Badoo a MyZamana ještě zřejmě dlouho nebudou svou drzostí (a nekonečným spamem) překonány, možná se k něčemu podobnému dopracuje i u nás ještě nepříliš populární sociální síť (respektive seznamka) Zorpia.
E-mailové spamy jsou negativním vedlejším produktem internetové komunikace. Jedná se o nevyžádanou elektronickou poštu, která vám zaplňuje místo a dělá e-mail nepřehledným a také vám může zavirovat počítač. Proti spamu se ale můžete chránit a několik způsobů vám poskytneme v tomto článku.