Štítek: Dubaj

VIDEO: Dubaj představuje dopravu budoucnosti. Policie provedla testování hoverbiku

Dubajská policie by mohla už brzy namísto klasického automobilu používat elektrický hoverbike. Během technologické mezinárodní konference GITEX dubajská policie testovala hoverbike, který dokáže letět rychlostí 70 kilometrů za hodinu a vzlétnout do výšky téměř 5 metrů.

Dubaj bude první město s mrakodrapem z 3D tiskárny

V oblasti stavebnictví se stále více projektů realizuje technologií 3D tisku, protože se jedná o levnější a rychlejší způsob výstavby. Stavební společnost Cazza Technologies oznámila, že plánuje vybudovat první mrakodrap právě pomocí 3D tiskárny. Vysoká budova bude stát kde jinde než v centru Dubaje ve Spojených arabských emirátech.

Hyperloop One: Z Dubaje do Abú Dhabí za 12 minut

Bjarke Ingels Group (BIG) představila plány na první autonomní hyper-rychlý dopravní systém Hyperloop, který by mohl cestující z Dubaje do Abú Dhabí (vzdálenost mezi městy je 150 kilometrů) dopravit za pouhých 12 minut. Bjarke Ingels Group spolupracuje se společností Hyperloop One, přičemž výsledkem jejich spolupráce by měl být dopravní systém umožňující cestující přepravovat nadzvukovou rychlostí.

Dubaj buduje novou nejvyšší věž světa!

Země s nejvyšší věží světa buduje další, ještě vyšší! V Dubaji již byla postavena velkolepá Burj Khalifa, ale toto městu nestačí. Nová věž, která má být dokončena v roce 2020 bude novou nejvyšší stavbou na světě. Měřit bude neuvěřitelných 828 metrů.

OBRAZEM: Dubaj bude mít nový luxusní hotel s vlastním deštným pralesem!

Dubaj je světem vysokých ultramoderních hotelů a umělých ostrovů. Je to zkrátka místo, které nás nikdy nepřestane udivovat. V roce 2018 bude v Dubaji otevřen nový luxusní hotel, který se může pochlubit i s vlastním umělým deštným pralesem. Nechybí zde umělá pláž, ohromující nebe a bazén. 2 věže o 47 patrech nabídnou 5 hvězdičkový luxus včetně lázní, restaurace, zasedacích místností i luxusního kina v posledním patře. Stavební náklady jsou odhadovány na 300 milionů dolarů, tedy více než 8 miliard Kč.

První plně funkční budova, která byla vytvořená pomocí 3D tiskárny, stojí v Dubaji

V loňském roce skupina designérů pracovala na návrzích pro světově první budovu vytvořenou pomocí 3D tiskárny. A v té době tvrdili, že tisk a montáž takové budovy bude trvat několik týdnů. Nicméně ještě netušili, že svůj projekt dotáhnou do úplného konce. Tento týden byla dokončena „stavba“ první budovy vytisknuté 3D tiskárnou. Tato plně funkční budova byla slavnostně otevřena, protože se jedná o architektonický a inženýrský průlom.

Ve svých 15 letech vyhrál největší závod dronů

Má teprve 15 let a už stihl se svým týmem vyhrát největší závod dronů, který se konal před pár dny v Dubaji. Tohoto turnaje se zúčastnilo hned několik desítek týmů z celého světa. Mladý Luke Bannister svou vítěznou jízdou plnou adrenalinu zajistil svému týmu výhru ve výši 250 tisíc dolarů, což je v přepočtu cca 6 milionů korun.

V Dubaji vyrostly solární palmy, které nahradí nabíječku i WiFi hotspot

Spojené arabské emiráty musí být unikátní napříč všemi oblastmi. Na originalitě neztrácí ani dubajský projekt šestimetrových solárních palem Smart Palm. V současné době se solární systémy jako zdroje obnovitelné energie dostávají do popředí a Dubaj, jakožto revoluční město, si tento trend uvědomuje.

Dubaj je smetištěm drahých aut

Nezaměstnanost, kriminalita, uprchlíci a další životní úskalí jsou hlavní problémy českých měst a obcí. Dubaj má však jiný, pro nás neobvyklý problém. A tím jsou opuštěná luxusní vozidla v ulicích města….

Dubajští policisté jdou s dobou: K boji proti trestné činnosti využívají Google Glass

V běžných zemích jsou Google Glass známkou toho, že rozhodně nemáte nouzi o peníze. V České republice značí to, že jste skutečně výjimeční. A výjimečně bohatí. Ovšem v takových městech snů, jako je třeba Dubaj, to bude standardní výbava každého policisty.

USA vystupují proti globální kontrole internetu

Některé země se snaží dostat internet pod svoji kontrolu v globálním měřítku. V Dubaji proběhne 3.prosince konference OSN, kde se rozhodne o možnosti kontroly internetu nějakou mezinárodní organizací pod hlavičkou OSN. USA jsou striktně proti.
Nahoru