Štítek: Dřevo

Vědci vytvořili extra silné průhledné okno ze dřeva

Dřevo je silný a univerzální stavební materiál. Nicméně, dřevo velice často hnije, bývá napadeno brouky a blokuje průchod světla. A přes skleněné tabule, které se snadno rozbijí, uniká spoustu tepla. Inženýři nedávno přišli na to, jak spojit to nejlepší z obou materiálů. Vytvořili průhledné dřevo.

Orée Board 2: Tato klávesnice je vyrobená pouze z jednoho kusu kvalitního dřeva

Orée je francouzská společnost, která sází na kvalitu, jednoduchost a moderní design. A můžeme říct, že se to společnosti Orée opět povedlo. Společnost představila bluetooth klávesnici pro Mac, iPad a počítače s operačním systémem Windows.

OBRAZEM: Díky pásové pile muž vyrábí úžasná díla

James McNabb je netradiční umělec, který byl původně truhlářem. Zde však nemohl vyvíjet svůj talent, zkusil něco jiného. Posunul tak umění na další úroveň. Pomocí pásové pily totiž vyrábí neuvěřitelná díla, které mu může každý truhlář závidět.

Hana Krupová o Studiu Paletky: Zachraňujeme použité dřevo a vdechujeme paletám nový život

O podnikání nechtěla Hanka nejprve nic slyšet, pak ale přišel nápad zachraňovat použité palety a vyrábět z nich nový designový nábytek. Studio Paletky tak s manželem Lubomírem Krupou zakládali v očekávání nového přírůstku do rodiny – a ještě v 9 měsíci těhotenství si Hanka zvládla vyrobit nábytek do ložnice.

Nejhezčí jedinečné ručně vyráběné počítače, které jste kdy viděli

Nejhezčí jedinečné ručně vyráběné počítače, které jste kdy viděli

Vybíráte si nový case i podle toho, jak vypadá? Některé supermoderní vypadají opravdu nádherně – s těmi všemi svými vychytávkami a barvičkami. Jen radost pohledět. Ale jistě na tom ještě nejste tak, že se nespokojíte s nabídkou místních obchodů a sestavujete si vlastní modely. To dělá Jeffrey Stephenson. A nutno podotknout, že takovou počítačovou skříň, jakou vyrobí on, nikdo jiný rozhodně nemá.
Nahoru