Štítek: DNA

3828896797_3dccdbceab_z

Naprogramování si vlastního dítěte bude brzy realitou a prý je to dobře

Když se dva lidi rozhodnou mít dítě, oba mu předají své DNA – se všemi výhodami a nevýhodami zapsanými v tomto genetickém kódu. Jenže scifi se stává realitou a nové nástroje pro úpravy genů by nám brzy mohly umožnit s tím, jak budou naše děti vypadat, manipulovat.

OBRAZEM: 24 snubních prstenů pro zamilované geeky

OBRAZEM: 24 snubních prstenů pro zamilované geeky

Zapomeňte na Romea, Julii a všechny ty Disney princezny s jejich princi. Naše oblíbená love story je přece milostný příběh mezi Peterem Parkerem a Mary Jane Watson. Nebo Hanem a Leiou. Nebo Indiana Jones a … podle toho, kterou ženu si zrovna namlouvá.
ibm-5-in-5-640x414

5 inovací příštích pěti let

Společnost IBM opět představila seznam pěti velkých inovací, které by v následujících pěti letech mohly absolutně změnit náš život. Troufnete si tipnout, které z nich mají potenciál stát se něčím obrovským a které zůstanou naopak někde v koutku zapomenuty?

dna

Nový objev vědců: V DNA je ukrytý druhý kód života!

Vědcům se podařilo odhalit doposud utajený kód nacházející se v lidské DNA. Tento kód obsahuje přesně dané instrukce, které nesou informace o kontrole genů. Převratný objev je tak možné využít k diagnostice různých chorob, a tím pádem k jejich úspěšné léčbě. Medicína by díky tomuto objevu mohla postoupit zase o krok dopředu…

Stranger Vision: Portréty vytvořené z DNA z nalezených žvýkaček

Stranger Vision: Portréty vytvořené z DNA z nalezených žvýkaček

Jdete po ulici, v puse žvýkačku. Spěcháte na schůzku a tak žvýkačku spíše nevědomě vyplivnete na chodník. Možná se za chvíli přilepí na podrážku něčí boty, možná ale skončí někde úplně jinde… O měsíc později procházíte uměleckou galerií a ze stěny na vás kouká povědomý obličej. Ten váš! Jak je to možné?
Nahoru