Dluží vám zákazníci peníze? Jistě to nepředstavuje problém jen pro vás. Pokud jde o vyšší částku, trpí kvůli tomu celá rodina a zaměstnanci.

Dluží vám zákazníci peníze? Jistě to nepředstavuje problém jen pro vás. Pokud jde o vyšší částku, trpí kvůli tomu celá rodina a zaměstnanci.
Pro někoho je práce pouhý zdroj obživy, pro dalšího nutné zlo a pro třetího zábava s finančním bonusem. Francouzský manažer dostával zaplaceno £3,500 měsíčně za možnost zůstat 12 let v poklidu domova. Nyní se rozhodl o žalobu za náhradu škody.
Intrum Justitia: 37 % společností v ČR by mohlo přijmout další zaměstnance, pokud by dlužníci spláceli své pohledávky včas, v Evropě má stejný postoj až 8 milionů firem Podle každé třetí…
Vycházet s financemi je v dnešní době složité. I když se kdysi před mnoha lety říkalo, že je to krize, pojem je přece jen trochu zavádějící. Situace se totiž podstatně nelepší, lidí bez práce je pořád více a na krizi se vymlouvat nelze. Dnešní svět prostě není jednoduchý, pokud na kontě nemáte miliony.
Pojem osobní bankrot, neboli oddlužení vznikl v ČR v roce 2008. Osoba, která vyhlásí osobní bankrot a splní potřebná kritéria, si sníží dluh až o celých 70 %. Od 1.1.2014 je zaveden zákon, který povoluje využití finanční pomoci i živnostníkům, kterým se byznys vymkl jaksi kontrole.
Všude slýcháme a čteme příběhy lidí, kterým se podařilo pohádkově zbohatnout. Nikde se však moc nepíše o těch stovkách, kterým se to nepovedlo. O těch, kteří skončili na dlažbě. I o tom je příběh Marka Sýkory. Podnikatele, který již okusil samotné dno. Ale nevzdává to. Jako jeden z mála se však při neúspěchu neodstěhoval na druhý konec Afriky. Ale snaží se své závazky plnit. Naivní? Hloupé? Kdo z nás by udělal totéž. Proto jsem se rozhodl s Markovým příběhem podělit s vámi čtenáři. Jako názorný příklad toho, kam nás může zavést jeden chybný krok… A taky za odvahu, že se nebál jít s kůží na trh. Opět stejná otázka. Kdo z vás by na to měl koule?