Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Digitální věk

7 věcí, které jsme dělali, když jsme neměli smartphony

Vzpomínáte si ještě, jaké to bylo, když jsme neměli smarpthony? Většina z nás už zřejmě jen matně. Staly se nedílnou součástí našeho života, zvlášť když se nudíme. Ale co jsme vlastně dělali bez nich? Jak jsme mohli přežívat? Pojďme se na to podívat a zamyslet se, zda si na to pamatujete a zda se vám stýská po těchto starých zvycích.

Virtuální operátor 21. století: Neláká vás na levné volání, ale na levný internet

S virtuálními operátory se v poslední době roztrhl pytel. Nabízí vám volání, které je často daleko výhodnější než od našich prioritních operátorů. Ti jsou pak nuceni svoje ceny rovněž snižovat. Takže to má vlastně pozitivní účinek. Konkurence je nutná. Ale vyplatí se přejít k virtuálnímu operátorovi?

Roboti budou mít od roku 2020 vlastní olympijské hry

Olympijské hry se konají každé čtyři roky. Letní a zimní hry jsou od sebe vzdáleny vždy dva roky. Pro celý svět je to pokaždé velká událost, protože se jedná o skvělý způsob, jak předvést lidskou sportovní zdatnost. Brzy bychom ale nemuseli obdivovat už jen lidi.

Radši se nechala postřelit, než aby se vzdala svého telefonu

V dnešní době je to přece úplně normální. Bez svých chytrých zařízení, která nosíme věčně u sebe, bychom rozhodně nemohli žít. A to doslova. Abychom nebyli bez nich, necháme se radši klidně zastřelit. Třeba jako jedna žena z Houstonu.

Ve Washingtonu je část chodníku pro lidi s mobilem v ruce

Máme tu cyklostezky. Pomalé a rychlé pruhy. Chodníky. To všechno ale v dnešní době rozhodně nestačí. Musíme počítat také s lidmi, kteří mají neustále v ruce své mobilní telefony. A tak přichází i chodník pro uživatele mobilních telefonů.

V Taiwanu chtějí pokutovat smartphony na přechodech

Doba chytrých zařízení je složitá. Od svých mobilních telefonů často neodtrhneme zrak ani na ulici. A ani když přecházíme silnici. V Taiwanu jsou na svých zařízeních dokonce tak závislí, že tamní vláda vymyslela nové opatření. Chtějí rozdávat pokuty za to, když se budete při cestě přes přechod koukat do smartphonu.

Co se naučíte, když si měsíc neberete mobil do ložnice

Kim R. McCormick si vždycky přes noc dávala svůj smartphone na noční stolek. Používala ho samozřejmě ještě těsně před usnutím a každé ráno ji budil. Když otevřela oči a vypnula budík, vždycky prvně zkontrolovala Facebook, Instagram a Pinterest.

Nahoru