Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Digitální umění

Mladý umelec spája fotografie a GIF – tvorí animované umenie

Vďaka internetu a novým technológiám sa posúvaúj ďalej aj možnosti umenia. Mladý francúzsky umelec Julien Douvier si na umeleckej stránke Behance.net získava čoraz väčšiu sledovanosť svojimi špeciálnymi fotografiami. Nie je to…

22 uměleckých prostředí, která by ozvláštnila váš domov

Tato interaktivní umělecká díla by do vašeho světa jistě přinesla trochu neobvyklosti. Možná spíše hodně neobvyklosti. Jen se na ně podívejte. Představte si, že byste se na něco takového mohli dívat denně u vás doma. A nejenom dívat. V některých uměleckých dílech by se dalo i skvěle lenošit. Avšak zkuste si představit, že byste všechny ty vychytávky museli uklízet….

Kreslení trochu jinak: Světlem a ve vzduchu

Zkoušeli jste již někdy tu zázračnou věc „kreslení“ pomocí baterky a dlouhé expozice fotoaparátu? Jestli ne, tak jste přišli o hodně zábavy, protože takové snímky mají opravdu své kouzlo. Ale nemusíte se vůbec bát, přesně něco takového vám totiž umožní nový startup: Pixelstick.

Digitální tetování viditelné pouze přes mobil

Digitální tetování viditelné pouze přes mobil

Výtvarník Anthony Antonellis nedávno navštívil brooklynského specialistu na modifikaci těla. Je to jedinečný odborník, jehož odbornost nespočívá ani tolik v tetování a piercingu, ale spíše v rozdělování jazyků a přetváření ušních dírek. Antonellis však požadoval ještě něco jiného. Chtěl do ruky implantovat malý RFID čip, ve kterém chtěl mít uložené digitální umění.
Umělí umělci: Jsou nadaní, náladoví a… elektroničtí

Umělí umělci: Jsou nadaní, náladoví a… elektroničtí

Není pochyb o tom, že výpočetní technika a software udělaly pro umění a kreativitu lidského druhu obrovský kus práce. Ať už myslíme HTML, Photoshop nebo dokonce Malování, systém jedniček a nul už dokázal nakopnout talent nejednoho umělce. Mohou však samy počítače skrývat výtvarný talent?
Nahoru