Patříte mezi ty, co ochotně stráví několik minut aranžováním jídla kvůli jediné fotce na Instagram? Jestli ne, tak někoho takového určitě aspoň znáte. Ti chudáci si dají tolik práce s něčím, co vzápětí stejně sní. Ale asi jim to za ty lajky stojí. Je to trochu absurdní, na což poukazuje ve své reklamě i IKEA.
Největším problémem mnohých dospívajících ale i dospělých, kteří nemají mobilní internet, je zjistit, zda se v jejich okolí nachází WiFi připojení. Obvykle prostě zapnete WiFi, kouknete, jaké sítě jsou k dispozici a jste zklamaní, když zjistíte, že jsou všechny zabezpečené. Dokážete si ale představit, jak by to bylo jednoduché, kdybyste WiFi slyšeli?
Všichni víme, jak to dneska chodí. Chytrá zařízení máme všude s sebou, a tak se není čemu divit, že ovlivnila tolik odvětví. Změnila spoustu zažitých věcí, nyní je všechno jednodušší. Pojďme se podívat na to, jaké změny naše mobilní telefony, tablety a podobné hračičky způsobily v online nakupování. Budete se divit.
Moderní technologie zřejmě brzy připraví o práci další lidi. Vypadá to, že nebudeme potřebovat průvodce v muzeích, galeriích, na zámcích či hradech a jiných památkách. Lidé si budou číst to, co jim ukáží Google Glass. Nebo je budou jenom poslouchat.
Huffington post ve spolupráci s Real Simple provedl takový výzkum. Zaměřili se na ženy. Konkrétně chtěli zjistit, jakou roli hrají v jejich životě technologie dnešního světa. A přestože ženy na ty dnešní technické vychytávky většinou tolik nebývají, byly zjištěny šokující věci.
V dnešní době často ani nevíte, co si pod daným vznešeným titulem představit za pracovní pozici. A nejinak je tomu i v oblasti IT. I tam se totiž často objevují odborné pozice se specifickým názvem – třeba specialista na cloudové služby. LinkedIn teď dal dohromady desítku takových podobných titulů, které ještě před pěti lety téměř neexistovaly.
Vzhledem k tomu, že textové zprávy se staly standardem ve všech telefonech a v poslední době se rozmohla revoluce, kdy můžeme v dlani držet celý svět Internetu, strávíme hodně našeho času zíráním na tu malou obrazovku telefonu. Často jí věnujeme větší pozornost než tvářím našich milovaných. V současné době používáme telefony méně k hovorům, zato posíláme více textových zpráv a jsme častěji online. Jak hluboce jsou tedy telefony zakořeněny do našich konverzačních návyků? Opravdu zabijí naši schopnost si s někým normálně popovídat?
Když jste na prvním rande, máte spoustu otázek. Mám ji držet za ruku? Je blbé dát jí hned pusu na dobrou noc? Jak mám vědět, jestli se jí také líbím? Na druhém, třetím a dalších rande se vše nějak vyjasní. Ale digitální komunikace může být i nadále komplikovaná. Čekáte, jestli vám zavolá nebo aspoň pošle zprávu na Facebooku. Nebo co když jste svoji krásnou fotku omylem poslali někomu jinému? Digitální svět s sebou nese i problémy.
Pro ty, kterým Google Glass připadají nediskrétní, přichází kontaktní čočky. Výzkumníci z několika institucí, včetně dvou výzkumných odnoží Samsungu, již sestavili čočky tohoto druhu. Používají nanomateriály, díky kterým jsou displeje v kontaktních čočkách více než praktické.
Hesla: Jsou všude a většina z nás si jich musí pamatovat několik. Jsou také nejslabším článkem v řetězci ověřování, protože lidé si prostě nejsou schopni pamatovat velké množství hesel.
Romo je cenově dostupný, snadno použitelný robot, který by se v několika příštích letech mohl stát běžnou součástí vaší domácnosti. Romotive, tým stojící za spíše roztomile vypadajícím Romem, použil existující zařízení, tedy iPhone, aby vytvořil robota, který má oproti ostatním robotům nespornou výhodu nízké ceny.
Absolventi vysokých škol se právě připravují na vstup do skutečného života. Jakými digitálními dovednostmi by (bez ohledu na obor) v dnešním technologickém světě měli oplývat?