Štítek: Dětství

raw-childhood-without-electronic-devices-niki-boon-new-zealand-3

Příroda, smích a dobrodružství: Maminka zachytila radostný život svých dětí bez technologií

Střední a starší generace zažila ještě dětství bez technologických vychytávek moderní doby. Sociální sítě jako Facebook, Instagram či Twitter neexistovaly. Chytré telefony s nespočetným množstvím aplikací byly pouze vizí daleké budoucnosti. A když jste chtěli jít s někým ven, museli jste mu zapískat pod okny anebo zazvonit na zvonek u dveří. Nicméně dnešní doba je zcela jiná a děti komunikují především prostřednictvím internetu anebo mobilního telefonu.

music_headphones

PŘEDSTAVUJEME: Retroj.am – zavzpomínejte na písničky, které byly hitem ve vašem dětství

Téměř každá písnička, kterou si kdy oblíbíte, vám později při každém spuštění připomene ony dávno minulé chvíle, kdy jste ji objevili. Zejména úplně stará hudba vám připomene okamžiky, kdy jste někoho poprvé drželi za ruku, jezdili na kolečkových bruslích nebo tančili se svou tajnou láskou. Jenže kolikrát si tyhle staré songy pustíte?

07

OBRAZEM: Kresby z dětství po dvaceti a více letech

Každý z nás asi pamatuje na své dětské malůvky, které byli nevalné, ale tak nějak roztomilé. Nizozemský umělec Telmo Pieper se rozhodl s pomocí Photoshopu tyto malůvky předělat do realistické podoby. Jak se mu to podařilo? Na to se můžete podívat v tomto článku. Předem vám ale napovíme, že se od svých 4 let rozhodně v umění polepšil.

Nahoru