Demence patří mezi nejzávažnější neurodegenerativní onemocnění, které postihuje miliony lidí po celém světě. Ačkoli se s ní nejčastěji setkáváme u starších osob, stále častěji se objevuje i u lidí mladších…

Demence patří mezi nejzávažnější neurodegenerativní onemocnění, které postihuje miliony lidí po celém světě. Ačkoli se s ní nejčastěji setkáváme u starších osob, stále častěji se objevuje i u lidí mladších…
Aplikace na generování falešných nahých fotografií postihly také ženy v Česku. Desítky žen se ozvaly se zkušenostmi. Dvě ženy se k tématu více otevřely. Jedna z obětí, dvacet čtyři letá…
Společnost Neuralink Elona Muska obdržela od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povolení k první klinické studii na lidech, což je pro tento startup zabývající se mozkovými implantáty…
‚The Sea That Surrounds Us‘ (v překladu ‚Moře, které nás obklopuje‘) je projekt fotografky jménem Maureen Drennan. Snažila se zdokumentovat manželovu bitvu s depresí a její snahu porozumět mu.
Američtí vědci z Harvardovy univerzity a Vermontské univerzity vytvořili speciální algoritmus, pomocí kterého přesně detekují deprese uživatelů na základě fotek na sociální síti Instagram. Algoritmus zkoumá barevnost, meta data a výraz obličeje, podle čehož dokáže určit, zda má uživatel sklony ke klinické depresi. Vědci uvádí, že úspěšnost algoritmu je více než 70%.
Slova „teenager“ a „v depresi“ jsou tak často používána společně, že by se mohly stát ustáleným spojením. Ovšem nová aplikace tomu chce zabránit. Vědci si myslí, že je to možné. Se špatnou náladou a depresemi prý můžete bojovat hudbou!
Tak a je to tu zase. Nový výzkum opět prokázal, že Facebook má negativní účinky. Prý může narušit vaši zdravou životní rovnováhu a sebevědomí tím, že se na něm často objevuje homofobní nebo rasistický obsah.
Přijdete domů z práce. Zapnete si Facebook, kde vidíte, jak se každý suprově baví s kamarády, zatímco vy se už pátý rok v kuse nudíte sami doma. Vidíte fotky vašich přátel z dovolených. Ale vy sami jste už 4 roky neměli žádnou dovolenou. Máte na očích spokojené výrazy vašich bývalých partnerek a partnerů, kteří nyní bez vás žijí v idylickém vztahu. A v tu chvíli si uvědomíte, že váš život nestojí za nic.
Jak se právě cítíte? Jste šťastní, smutní, či snad něčím překvapeni? Vaše okolí dokáže tyto emoce rozpoznat. Nicméně nejnovější finský výzkum dokazuje, že stejně tak se vašim emocím přizpůsobuje i vaše tělo.