Štítek: datová centra

Tisková zpráva: Altron spustil vlastní 100TB cloudovou službu aCloud Backup

Firma Altron, nabízející služby v oblasti infrastruktury datových center, převedla svůj pilotní provoz aCloud Backup služby do plného komerčního provozu. Služba je určena k zálohování firemních dat a celých virtuálních serverů ve vyhrazené infrastruktuře Altronu.

Tisková zpráva: Datová centra v ČR v roce zacílí v roce 2016 na provozní efektivitu

V příštích letech se datová centra v ČR budou zaměřovat na zvyšování provozní efektivity. Z původního koeficientu efektivity (PUE) 2 až 2,5 se přes dnešní průměrné PUE 1,5 bude hodnota neustále přibližovat ideální hranici 1 – tedy, že na 1W spotřeby serveru není potřeba v naprosto ideálním případě žádná režie na chlazení, ztráty na elektroinstalaci a UPS apod. Zvyšování efektivity bude docíleno zejména na chlazení, které se na režii provozu datacentra podílí největší měrou.

ALTRON nabízí mikrodatová centra

Společnost ALTRON, která se původně zaměřovala na prodej a servis záložních zdrojů, dnes nabízí služby a řešení v oblasti datových center. Novinkou jsou nyní Mikrodatová centra, která byla vyvinuta v inovační laboratoři ALTRON a umožňují kompletní provoz firemního IT pro firmy.

Skončil 15. ročník konference Data Center & Business World 2015

V Praze v prostorách hotelu NH Prague se 26. – 27. května konal již 15. ročník konference Data Center & Business World. Jedná se o konferenci o datových centrech a IT, na které jsou pravidelně představovány inovace v oblasti hardwaru a softwaru, mluví se také o zákaznických projektech a podpoře technologických a IT partnerů.

Jsou v bezpečí vaše data? A jste v bezpečí vy?

Jsou v bezpečí vaše data? A jste v bezpečí vy?

V současné době se objevují negativní názory na cloudové služby. Některým lidem se nelíbí, že by si data měli ukládat k někomu cizímu, do nějakých cizích datových center. Ale vždyť to děláme denně. A pokud máte nějaký svůj web, jen ve výjimečných případech běží na vlastním serveru, že? Ale teď si představte, jaké nebezpečí by mohlo takové datové centrum připravit pro vás.

Google umožňuje virtuální prohlídku svých datových center

Společnost Google nyní dává možnost si přes Street View prohlédnout tajná datová centra, která se nacházejí na 8 různých místech. Snímky jsou pořízeny z USA, Finska a Belgie. Google má také datová centra v Hong-Kongu, Tchaiwanu, Singapuru a Chile.
Nahoru