Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: dańový ráj

Offshore společnost

Pokud patříte mezi ty, kteří si myslí, že k účinnému snížení daňové povinnosti stačí založit offshore společnost a znát základní pravidla pro její používání, není to tak úplně pravda. Bez promyšlené daňové koncepce a odborné analýzy podnikatelského projektu nemáte šanci, místo úspěchu se dostanete spíše do problémů.

Italská policie obvinila Google z daňových úniků ve výši 227 milionů eur

Italské daňové orgány ve čtvrtek obvinily americkou firmu Google z daňových úniků ve výši 227 milionů eur (cca 6,1 miliardy korun). Internetová společnost se podle vyšetřování provinila v letech 2009 až 2013. Mluvčí společnosti prozradil, že Google jedná ve shodě se zákony a údajně s italskými úřady spolupracuje.

31letý Čech zakládá vlastní daňový ráj a můžete platit mizivé daně

Má 31 let, narodil se v České republice a dostal šílený nápad – založit vlastní daňový ráj, zemi, kde nemusíte bydlet, ale budete platit mizivé daně. Zdá se vám to skutečně…

Google pyšně prohlašuje – vyhýbáme se daním, no a co? Stejně to nejspíše dělají i Microsoft, Apple, Amazon

Předseda správní rady společnosti Google Eric Schmidt i společnost jsou podle vyjádření Schmidta hrdí na svůj systém, který jim umožňuje se efektivně vyhýbat daňovým povinnostem v Evropě i ve světě.

Německá vláda koupila údaje o vlastních občanech, kteří měli vklady ve skotské bance

S daty daňových poplatníků, kteří se vyhýbají placení daní, se čile obchoduje. Pracovníci bank si občas stáhnou data a získají tak zajímavý zdroj příjmu. Za disketu s údaji totiž Německo zaplatilo 3,5 milionu Euro a podpořilo tak tuto formu počítačového pirátství.
Nahoru