Zákony se neustále mění a běžný člověk, který se chce věnovat své práci, prostě nemá šanci stíhat změny sledovat. I kdybyste se sebevíc snažili, stejně něco uděláte špatně. Anebo taky ne, ale strávíte studováním financí spoustu zbytečného času, který byste mohli věnovat svému podnikání.
Osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) jsou povinny podat daňové přiznání za rok 2015 nejpozději do 1. dubna 2016. Přestože lhůta je stanovená zákonem, finanční úřady jsou právě poslední den odevzdávání zavřené. A pokud jste nestihli podat daňové přiznání poslední březnový den, sankci se nevyhnete. Zaplatíte pouze za to, že vše necháváte na poslední chvíli.
A už je to zase tady. Období daňového přiznání se pomalu, ale jistě blíží. Datum zůstává stejné jako každý rok, takže neváhejte a podívejte se, jak má vypadat správně vyplněné daňové přiznání krok po kroku, položku po položce.
Italské daňové orgány ve čtvrtek obvinily americkou firmu Google z daňových úniků ve výši 227 milionů eur (cca 6,1 miliardy korun). Internetová společnost se podle vyšetřování provinila v letech 2009 až 2013. Mluvčí společnosti prozradil, že Google jedná ve shodě se zákony a údajně s italskými úřady spolupracuje.
Otevřeli jste si obchod, dovážíte zboží ze zahraničí a zároveň se snažíte vyjít nejen s dodavateli a odběrateli, ale i s administrativou, kterou nařizují úřady? Podobné problémy jako máte vy, neřeší jen tisíce dalších podnikatelů současnosti, ale vrásky dělaly už obchodníkům ve středověku a dříve.
Účetnictví pro někoho představuje podvojné účetnictví a pro jiného zase daňovou evidenci. Ať tak nebo tak, ať už velká nebo malá firma, pro správné placení daní je třeba mít pořádek především ve výnosech a nákladech. Clo patří mezi náklady a nejedná se jenom o samotné zaplacené peníze, ale i náklady s celním procesem spojené.
Jeden z nejinovativnějších a pokrokových veřejných orgánů v Evropě pozval technologickou společnost Uber, aby podpořila rozvoj moderní a digitální platformy zjednodušující daňovou povinnost u OSVČ, které provozují svou činnost v rámci estonské ekonomiky ,,on-demand“, postavené na přímé poptávce od zákazníka.
Mnoho lidí, a to nejenom těch mladších, stále častěji míří do Německa, kde je jejich práce samozřejmě spojena s možností většího výdělku. To je ten hlavní důvod, proč je vycestování do této země takovým lákadlem. I tam ale platí, že je vaše mzda zdaněna. Daná daň přitom může činit u nejvyššího výdělku až 45 procent.
Každý má svého úhlavního nepřítele. Ať je to práce nebo soused odnaproti stále je to nepřítel, kterého nemáte z určitého důvodu rádi. Chuck Feeney, miliardář a vlastník sítě maloobchodních obchodů v daňových rájích, má také svého nepřítele, avšak není to žádná otravná a uřvaná sousedka, ale daně. Sám říká, že peníze, které by mohl dát státu, dá raději na dobročinné účely.
Sešel se rok 2013 s rokem 2014. Jeden starý a unavený, druhý mladý a plný energie. A rok 2014 tomu starému řekl: „Uhni, jsi příliš nudný. Je potřeba rozvířit hladinu nějakou tou změnou a já jich přináším dost.“ Teď už máme za sebou první dva měsíce roku 2014. Jeho změny se projevily i ve statistikách vyhledávačů. Co je pro nás aktuální a o co se zajímáme?
Zajímalo by vás, jaké jsou výdaje ve státním rozpočtu letošního roku? Do kterých odvětví putuje nejvíce peněz? Kolik z vašich daní padne na výzkum? Jaká částka je věnovaná na humanitární pomoc? Kolik stát utratí za platy soudců? Jaká suma padne na údržbu areálu Pražského hradu a zámku Lány? Jaký je státní dluh?
Společnost Apple uveřejnila svoje hospodářské výsledky ke konci III.čtvrtletí. Z nich je patrné, že výrobce iPadů a iPhonů zaplatil pouhých 1.9 % mimo USA. Celosvětově společnost za toto období prodala 125 milionů iPhonů, 58 milionů iPadů a 13,5 milionu laptopů MacBook.
S daty daňových poplatníků, kteří se vyhýbají placení daní, se čile obchoduje. Pracovníci bank si občas stáhnou data a získají tak zajímavý zdroj příjmu. Za disketu s údaji totiž Německo zaplatilo 3,5 milionu Euro a podpořilo tak tuto formu počítačového pirátství.