Tvář Filipa Horkého dobře znají pravidelní diváci internetové DVTV, kde již druhým rokem dělá moderátora. Předtím pět let vykonával obdobnou pozici v České televizi a nově se stěhuje do Seznam Zpráv….

Tvář Filipa Horkého dobře znají pravidelní diváci internetové DVTV, kde již druhým rokem dělá moderátora. Předtím pět let vykonával obdobnou pozici v České televizi a nově se stěhuje do Seznam Zpráv….
Česká televize čtyři dny před uzávěrkou výběrového řízení na nového provozovatele a dodavatele iVysílání po třech letech tiše vypsala nový tender ne TenderArena.cz. Službu doposud dodávala společnost O2, a to prostřednictvím subdodavatele ALEF NULA (Nangu.tv).
Josef Pazderka působil v České televizi dlouhých 11 let. A nyní přechází do zpravodajského webu Aktuálně.cz, který vydává Economia Zdeňka Bakaly, na pozici zástupce šéfredaktora.
Česká televize před nedávnem pustila na obrazovky dokumentární film o spodině české žurnalistiky, o českém bulváru. V tomto filmu popsal detailně šéfredaktor Pavel Novotný (eXtra.cz), jak to u nich v redakci chodí a co je jejich každodenním chlebem.
Oblíbené internetové vysílání České televize – iVysílání od příštího roku bude mít nového provozovatele, který vyhrál ve výběrovém řízení. Nejdůležitější byla cena, a úplně nejnižší byla od společnosti Telefónica! Kolik nabídli? Nejnižší nabídku, a to přes čtrnáct milionů korun.
ČT si na sociálních sítích musela vyslechnout pořádnou kritiku za svoji nepřipravenost. Jejich web totiž přestal fungovat zrovna ve chvíli, kdy Martina Sáblíková bojovala o své získané stříbro. No ale jak poznamenal jeden z uživatelů, jsme v Čechách. Je to normální.
Na hlavu současného šéfa České televize Petra Dvořáka a se po nedávné krizi ohledně objektivity zpravodajství snáší další problém a jeho působení na postu ředitele veřejnoprávní televize tak může být vážně ohroženo. Tentokrát se ale jedná spíš o problémy ekonomického typu a financování České televize. Způsob jejího hospodaření mají do Parlamentu protlačit Dvořákem najatí a placení lobbisté. Někteří zákonodárci mají totiž pocit, že hospodaření ve veřejnoprávním médiu je pochybné a nepřehledné.
Daniel Herman, nastupující ministr kultury, zvažuje zavedení koncesionářských poplatků i u lidí, kteří televizi ani rádio nevlastní. Přichází tedy s návrhem novely zákona, podle níž by se výběr poplatků zefektivnil. Spousta lidí totiž současný systém obchází a placení koncesionářských poplatků se vyhýbá. Je tedy velmi pravděpodobné, že díky nepoctivosti některých lidí, kteří doposud využívali skulinek v zákoně, budou nyní muset platit všichni bez ohledu na to, jestli u televize případně rádia tráví svůj volný čas nebo ne. Na neférové jednání některých lidí tak doplatí jejich spoluobčané.
Timeshift je funkce, která vám umožní sledovat online živé vysílání s určitým zpožděním. Například, když vám uteče začátek nějakého pořadu či živého vysílání, můžete si ihned prohlédnout onu část, kterou…