Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Crowdfunding

lqtmwsiqruiabyiouepu

Bixpy Jet: Jeden z nejinovativnějších produktů pro vodní sport posledních let

Světově nejmenší přenosná hnací vodní tryska pro šnorchlování, potápění, jízdu na kajaku a jiná vodní dobrodružství. Navržená pro připojení k prakticky čemukoliv. Urychlí váš pohyb při jízdě na paddle boardu, tak jako při potápění pod vodní hladinou.

project_image_1469483121030_600x400

Frusack: Kompostovatelný a znovupoužitelný sáček

Už na základní škole nás učili, že plast je špatný. Plastová láhev se například rozkládá stovky let, obyčejný igelitový sáček zhruba 30 let. Plastových obalů přibývá. Pokud třídíte odpad, pravděpodobně je koš s plastem plný velmi rychle. Česká společnost Infiberry s.r.o. se rozhodla udělat něco pro naši přírodu. Vytvořila Frusack – sáček na nákup ovoce a zeleniny, který je kompostovatelný a znovupoužitelný.

10836681_1461294885.6786

Jak se dostat na Yale? Třeba takhle!

Matúš Konupec je 17 letý Slovák, který sní o tom, dostat se na Yale University. Škola, kterou Matúš studuje, mu nabízí stipendium, které pokryje zhruba třetinu nákladů. Zbývající částku ale nemá. A proto se rozhodl využít možnosti crowdfundingu a žádá o příspěvek v rámci platformy Gofundme.

airo5-600x400

Láhev dokáže přeměnit vzduch na vodu

Když se najednou něco objeví jen tak ze vzduchu, je to v pohádkách přisuzováno magii. V reálném světě bohužel žádná taková kouzla nefungují. Láhev, která proměňuje vzduch na pitnou vodu, má vědecké vysvětlení.

three-moms-take-their-kids-on-epic-wilderness-adventures-7__880

Kickstarter #56: Born Wild – tři matky vzaly malé děti do divočiny a točí film

Tři matky se rozhodly podělit se svými dětmi o lásku k přírodě, horolezectví, turistice a táboření. O této cestě chtějí tyto tři ženy natočit film, a proto projekt přihlásily na Kickstarter. Cílem tohoto dobrodružného filmu je ukázat lidem, že je stále možné vychovávat děti tak, aby měli dobrý vztah k přírodě.

images

Konečně pořádná crowdfundingová platforma pro neziskovky

Lidé už si zvykli financovat zajímavé, většinou technologické, projekty skrze crowdfundingové weby. Proč však nevyužít zajímavého modelu financování i pro dobrou věc.

14d8b7a288a8591a1e11b967a7ea55bb_original

Samoschnoucí bunda z filmu Návrat do budoucnosti jde do výroby!

Bunda inspirovaná slavným filmem, hledá první zákazníky přes kampaň na Kickstarteru a zatím se jí daří. Po spoustě neúspěšných pokusech a desítek zničených bund, start up Falyon konečně sestavil reálný model samoschnoucí bundy.

12140604_867301500044112_4465268537489671579_n

Boty do kapsy? Milionový nápad

Vypadají jako ponožky, pohodlně je srolojute do kapsy, ale ve skutečnosti se jedná o velmi pohodlné a originální boty. S nápadem přišel zakladatel projektu Petr Procházka, při pobytu v zahraničí.

doller3

Potřebujete motivaci do roku 2016? Pomůže vám tento diář!

Zaznamenávejte si všechny důležité schůzky hezky přehledně, ale nezapoměnte i na své sny a žitovní plány. Ačkoli je diář nepostradatelným organizačním pomocíkem, většinou se omezuje jen na vypasné dny v týdnu a státní svátky. Příjemnou změnou je tak diář Doller.

12096538_1712960428932112_3779967088387564216_n

Český úspěch na Kickstarteru: Multifunkční 3D pero

Čtyřiadvaceiletý David Paškevič nedávno na Kickstarteru uspěl se svojí kampaní na 3D pero. Již před tím financoval své první modely přes konkurenční Indiegogo, tentokrát se však rozhodl jít do toho ve velkém s druhou, menší, verzí původního 3D pera.

fes-watch-0-820x420

Společnost Sony začala prodávat hodinky FES Watch s e-ink displejem

Hodinky FES Watch s e-ink displejem jsou vyvinuty společností SONY. Tyto hodinky prolomily japonský crowdfundingový portál Makuake. Hodinky FES Watch se konečně po více než roce testování dostali do obchodů. Bohužel jen do těch japonských. Firma však nevylučuje, že prodej FES Watch časem rozšíří i do dalších řetězců a zemí.

8661000014_cb0056d718_z

Jak funguje crowdfunding v ČR i ve světě?

Crowdfunding je způsob financování, kdy jednotlivci přispívají na určitý projekt, produkt nebo firmu. Poslední dobou je crowdfunding velmi oblíbený a existuje spousta webů, které umožňují dané projekty vyhledat i podpořit.

Kampaň na záchranu Řecka nevydržela na Indiegogo ani den. Servery vypověděly službu!

Portál, který je nám také čas od času inspirací – Indiegogo – zajisté představovat netřeba. Ve zkratce se jedná o crowfungingový portál, kde lidé pomáhají projektům nastartovat pomyslnou vrtuli jejich byznysu. Občas se zde i objeví kampaň s mírně charitativním účelem.

bojovnici_slavia

HC Slavia Praha sbírá peníze na crowdfundingovém portálu?

Jste správní fanoušci? Tak podpořte svůj tým. Každému se občas nedaří a letošní sezona pro Slavii není zrovna dvakrát růžová. Pokud se mají dále udržet v extralize, potřebují vaši pomoc a ne jen tak ledajakou. Jak nejlépe byste motivovali hráče, aby se v extralize udrželi? Ano. Peníze vládnou světu.

Nahoru