Štítek: Civilizace

OBRAZEM: Příroda se přizpůsobí všemu

Příroda je všemocná. Člověk se neustále rozvíjí na její úkor. Místo lesů a louk staví města, nemluvě o silnicích a kolejích, které rovněž zasahují do přírody. Ale to pro přírodu není až takový problém. Dokáže se totiž přizpůsobit. Jak takové přizpůsobení vypadá? Stačí se podívat na tuto fotogalerii, která vás donutí se zamyslet nad naším vlivem přírody a naopak.

Geny promluvily: Tibeťané pocházejí pravděpodobně z Marsu

Mezinárodní tým vědců z Dánska, Spojených států amerických a Číny došel k zajímavým závěrům. Vědci zjistili, že jedná z modifikací genu EPAS1 je schopen zajistit možnost života lidem v nadmořské výšce až 4000 metrů nad mořskou hladinou. Přitom se tady nachází až o celkových 40% méně kyslíku, než je tomu v níže položených oblastech pod 400 metrů nad mořem. Obyčejní smrtelníci by v takovýchto výškách rozhodně měly obrovské problémy přežít.

Grand Theft Auto - nejúspěšnějsí hra historie

10 herních sérií, které jsou s námi již pěknou dobu

V dnešní době i kdejaká nezávislá hra má dechberoucí grafiku. Proto je jednoduché zapomenout na to, jak daleko již hraní pokročilo. To vám nyní připomínáme pomocí porovnání prvních a posledních dílů známých herních sérií.

Nahoru