Štítek: Cisco

Cisco propouští 5 500 zaměstnanců

Cisco Systems, Inc. je jedna z největších počítačových firem současné doby a zároveň je předním hráčem na poli síťových řešení. Společnost se rozhodla pro restruktualizaci, v rámci které přijde o svou práci 5 500 zaměstnanců, tedy asi 7 % z celkového počtu.

Začal vývoj otevřené softwarové platformy pro inteligentní bydlení

Je jen otázkou času, kdy budeme své pračky, ledničky nebo osvětlení v domě ovládat přes smartphone. Takové technologie už existují, ale zatím se prosazují spíše pomalu, protože jsou drahé a protože není snadné je všechny zkombinovat. Museli byste mít speciální aplikaci na pračku, jinou byste ovládali teplotu v místnosti apod. Aktuálně ovšem začíná vznikat platforma, která chce technologie inteligentního bydlení sjednotit.

Zajímavý web #80: Kolik si vydělají známé firmy za jednu sekundu?

Taky vám tato otázka zní zajímavě? Nebo to snad radši ani nechcete vědět? Je fakt, že tak obrovské množství peněz, které se v úspěšných technologických firmách točí, je obtížné si představit. Proto je rozumné představovat si množství vydělané za jednu sekundu. I to je však lepší znázornit.

Girls in ICT Day ukazuje dívkám, že i ony mohou uspět v IT

Girls in ICT Day ukazuje dívkám, že i ony mohou uspět v IT

Každý čtvrtý čtvrtek v měsíci se koná Girls in ICT Day neboli Den dívek v IT. Tato iniciativa OSN si klade nemalý cíl – zatraktivnit ženám obor informačních a komunikačních technologií. Zejména se zaměřuje na dívky mezi 14 a 18 lety, tedy ty, které se zrovna rozhodují o svém budoucím kariérním směřování.

Cisco kupuje společnost Meraki poskytující cloudovské služby

Prodej Meraki se má uskutečnit do konce pololetí 2013, protože obchod podléhá schválení regulačních úřadů. Meraki je financována finančními zdroji od Sequoia Capital a Google Inc. Nabízí Wi-Fi technologie, zabezpečení a mobilní zázemí pro oblačné služby se zaměřením na středně velké podniky.

Apple musí zaplatit 368 milionů za narušení patentů

Soud v Texasu uznal společnost Apple vinnou z porušení patentu společnosti VirnetX a nařídil zaplatit 368 milionů dolarů kompenzace. Porušení se týká technologie, která se používá v aplikaci Face Time. Žaloba se projednává od listopadu 2011 a týkala se použití patentu v tehdy novém iPhonu 4S.

Služba Vidyo umožní operativní službu pro různé systémy videokonferencí

VidyoWay je nyní zdarma a umožňuje videokonference s mnoha účastníky. Jedná se o jednoduchý způsob, jak spojit účastníky z předních firem jako Cisco, Polycom a LifeSize, stejně jako systémy H.323 a SIP založené na systému pokojů. Funguje také pro klienty Microsoft Lync a mobilní zařízení. Výsledkem je sjednocená komunikace a vzájemné propojení, aniž by se uživatelé museli starat o starší instalované systémy od různých dodavatelů.
Nahoru