Maturity jsou v plném proudu, a jak jsme vás informovali včera, například v Iráku u této příležitosti vypínají internet v celé zemi, aby studenti nemohli podvádět. Opačný případ pro vás máme z Thajska.
Vytvoříme něco chytrého, co bude obdivovat celý svět – zněla asi původní myšlenka při vývoji Google Glass. Jejich budoucnost však není moc růžová. Prostě a jistě, lidstvo není na „chytré brýle“ moc připravené. Vývojáři aplikací se totiž nesoustředí na potencionál brýlí, ale spíš chytrých hodinek, které teď chce mít snad každý druhý.
Tak to vypadá, že se reklama v následujících 20 letech změní o mnoho více, než tomu bylo v posledních 100 letech. Google si nechal zaregistrovat patent, který nastiňuje, jak by mohly být inzerentům účtovány poplatky za zobrazení reklamy při nošení Google Glass. Google tento proces nazývá „pay-per-gaze“ tedy platba za pohled.
Fanoušky a první "průzkumníky" Google Glass nyní nemusí mrzet, že jejich přátele nepatří mezi „glassholes“. Nyní mají možnost je k používání technologické novinky Googlu přizvat, podobně jako Facebook vám umožňuje pozvat své přátele, kteří na něm ještě nejsou.
Jak se technologie rozvíjí, seznam chytrých a užitečných zařízení, která vlastníme, se rozrůstá: všechny ty laptopy, přehrávače, tablety, smartphony, smart TV nebo chytré brýle – a můžeme pokračovat do nekonečna. Velkou pozornost na sebe ale nyní upoutávají chytré hodinky – smartwatch.
Google Glass jsou v současnosti největším tech hitem a nepotřebují žádný dlouhý úvod. Od svého veřejného odhalení v dubnu 2012, se kolem tohoto „na hlavu nasaditelný Android“ točí kontroverzní diskuze a sociologické analýzy. V současné době je k dispozici jen v omezeném množství pro vybrané členy „Glass Explorers“. Pánové z webu Catwig patří mezi ty vybrané. Svoje Google Glass se však rozhodli prozkoumat poněkud podrobněji než většina ostatních uživatelů.
Pro ty, kterým Google Glass připadají nediskrétní, přichází kontaktní čočky. Výzkumníci z několika institucí, včetně dvou výzkumných odnoží Samsungu, již sestavili čočky tohoto druhu. Používají nanomateriály, díky kterým jsou displeje v kontaktních čočkách více než praktické.
Google Glass na sebe možná poutá v poslední době maximum pozornosti, rozhodně se ale nejedná o jediné chytré brýle na světě. Seznamte se s Epson Moverio.
Američané uvádějí do provozu vychytávku, která umožní neslyšícím osobám nebo lidem s velmi těžkou poruchou sluchu navštěvovat běžná kina – věc pro ně dosud nevídaná. Jedná se o speciální brýle, které souběžně s filmem promítají titulky pro neslyšící.