Štítek: Chromebook

Chromebook: Může nahradit i MacBook?

Světový trh z velké části ovládly tzv. Chromebooky. Vyrobila je již většina výrobců a zejména v Americe prodej těchto notebooků lámal rekordy. Chromebooky se systémem od Googlu potěší nízkou cenou i jednoduchým ovládáním. Časem dokonce mohou z velké části nahradit oblíbený MacBook!

Google daruje uprchlíkům 25 000 Chromebooků

Google opět podává pomocnou ruku a tentokrát poskytne dárek uprchlíkům. Dvacet pět tisíc z nich totiž dostane Chromebook, aby mohli být online. Akce se týká jen Německa, které si to ovšem za vysoký počet přijatých uprchlíků svým způsobem zaslouží.

Google představuje své Chromebooky básní

Chromebook, zásah Googlu do výpočetní techniky, míří do dalších devíti zemí. A jak lépe to oznámit, než napsat báseň? No vlastně… Jasně, jistě byste vymysleli i pár lepších způsobů, ale musíte uznat, že tohle je aspoň kreativní.

Google ovládne svět

Google ovládne svět

Ano, Google se sice pohybuje prakticky především ve světě Internetu a smartphonů. Ale to už je v dnešní době dostatečné na to, aby se nám do podvědomí dostával denně. S Internetem a smartphony se totiž dostáváme do styku denně.
Nejoblíbenější distribucí Linuxu mezi koncovými uživateli je…

Nejoblíbenější distribucí Linuxu mezi koncovými uživateli je…

Dejte si chvíli pauzu a popřemýšlejte o koncových uživatelích Linuxu. A teď můžete hádat, která distribuce je u nich nejoblíbenější. Pokud patříte mezi uživatele Linuxu, jistě budete hádat Ubuntu, Mint, Debian nebo Fedora. To jste ale úplně vedle.
Spekulace o chromebooku Pixel s dotykovou obrazovkou a rozlišením 2560x1700px i možností spouštět Android aplikace

Spekulace o chromebooku Pixel s dotykovou obrazovkou a rozlišením 2560x1700px i možností spouštět Android aplikace

Chromebooky zažívají v poslední době opravdu velký rozmach. Dostávají se do škol a prodávají se stále nové a nové. To vše hlavně díky jejich klíčovým vlastnostem - lehkost, nízká cena a rychlý start. Nyní se objevily nové spekulace o dalším chromebooku, který je prý momentálně podrobován testům v Googlu. Jmenuje se Pixel a právě pixely mají být jeho klíčová vlastnost. Tento chromebook má mít dotykovou obrazovku a velmi vysoké rozlišení 2560 x 1700 pixelů.
Nový stylový chromebook HP Pavilion oficiálně za 330$

Nový stylový chromebook HP Pavilion oficiálně za 330$

Chromebooky s málo rozšířeným systémem Chrome OS si již našly své zastánce. Mezi ně patří nenároční uživatelé, kteří berou operační systém jen jako mezistupeň k internetu, hudbě a drobné práci. Odměnou za jejich nízké nároky je nízká cena, ještě nižší hmotnost a skvělá přenosnost. Hlavně díky jejich nízké ceně je najdete v mnoha (amerických) školách. Poslední dobou začíná chromebooků přibývat a momentálně přibyl i chromebook od HP.

Google nabídl netbook se svým operačním systémem za 99 dolarů, již druhý den nebyl nikde k dostání

Google se rozhodl usnadnit studentům život a ušetřit jejich peněženku před blížícími se Vánoci. Prostřednictvím americké dárcovské organizace DonorsChoose.org nabídnul všem americkým školám možnost si zvýhodněnou cenu $99 koupit Samsung Series 5 Chromebook.

Nový Chromebook bude stát 200 dolarů

Společnosti Acer a Google pokračují ve spolupráci a rozšiřování svých možností nízkými cenami výrobků. Nyní konkurují také na trhu notebooků. Po uvedení na trh tabletu Nexus 7 za stejnou cenu, získávají uživatelé možnost dalšího levného zařízení.
Nahoru