Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Chile

Chile vyrábí tolik sluneční energie, že ji poskytuje zdarma

V uplynulých letech Chile investovala do své solární energetiky tolik finančních prostředků, že země nyní generuje více sluneční energie, než ve skutečnosti potřebuje. Spotové ceny za solární elektřinu klesly na nulu na 113 dní v tomto roku, přičemž se očekává, že dní s bezplatnou solární energií bude více. Využití solární energie zdarma je přínosem především pro obyvatele. Nicméně analytici se obávají, jaký vliv to bude mít na trh, protože investoři a majitelé solárních elektráren mohou přijít o peníze.

OBRAZEM: Jak vypadá největší koupaliště na světě?

Venku se už ochlazuje, takže venkovního koupání si už moc neužijeme. Tedy u nás ne. Ale v zahraničí stále jo. A proč rovnou nenavštívit to největší koupaliště? A pokud ho nemůžete navštívit, tak se aspoň můžete pokochat jeho velkolepostí a krásou.

Fascinující sopečné Chile v obrazech

V roce 2011, konkrétně 4. června, se probudila k životu sopka Cordon Caulle. Zatímco ostatní se báli o svůj holý život, fotograf Francisco Negroni vzal fotoaparát do ruky a začal fotit. A tak vznikly tyto dechberoucí záběry sopečných erupcí, explozí plné gejzírů lávy a sopečného popela, které teď můžete obdivovat i vy.

Nahoru