Mít v mobilu internet je v dnešní době v podstatě standard. Málokdo si píše obyčejné SMS zprávy, lidé si spíš zaplatí data a volají si a píšou přes různé aplikace, jako jsou Messenger, WhatsApp, Viber a další.

Mít v mobilu internet je v dnešní době v podstatě standard. Málokdo si píše obyčejné SMS zprávy, lidé si spíš zaplatí data a volají si a píšou přes různé aplikace, jako jsou Messenger, WhatsApp, Viber a další.
Taky se vám občas stává, že pro svou momentální emoci nemůžete najít odpovídajícího smajlíka? Jo, přestože máme v telefonu vlajku Libanonu a poštovní schránku, některé smajlíky prostě stále chybí.
Určitě to všichni znáte, občas se komunikace se svými kamarádi a známými liší dle různých sociálních kanálů, s jedním chatujete na Messengru, s druhým zase na WhatsApp a nevíte, co dřív. A právě tento problém se pokusil vyřešit Stefan Malzner, který vytvořil jednoduchou aplikaci Franz, která by měla tento problém vyřešit.
Společnost Unicode Consortium přijala 74 kandidátů na nové emoji smajlíky, které by mohli najít majitelé nových iPhonů 7 v novém operačním systému iOS 10. Zatím to vypadá, že jako každý rok by mohla společnost Apple představit svou novinku v polovině roku 2016, konkrétně tedy v září.
Občas se stane, že se ocitnete na místech, kde není signál. Pakliže chcete najít svého kamaráda v davu, ale mobil je bez signálu, přijde vhod aplikace FireChat. Pro její použití nepotřebujete…
Sociální sítě a možnost být neustále online. Tyhle skutečnosti nemají vliv pouze na to, jak se spojujeme hromadně s mnoha lidmi, ale také na to, jak spolu komunikují dva lidé. Aplikace jako Facebook Messenger nebo WhatsApp nesmí chybět snad v žádném chytrém telefonu.
Jak asi všichni velmi dobře víme, možná i ze svých zkušeností, chatovací aplikace jsou v současné době hodně populární. Existuje spousta aplikací, jejichž tvůrci doufají, že se dočkají podobného úspěchu jako WhatsApp. Většina z nich si je dost podobná. Avšak objevila se i jedna, která je naprosto originální. FireChat, který byl představený teprve před pár dny, totiž funguje, i když nejste připojení k mobilní síti a nemáte ani připojení k internetu.
Facebook před několika týdny šokoval zprávou, že koupil oblíbenou chatovací aplikaci WhatsApp. Ještě více šokující bylo, že ho koupil za šílených 19 miliard dolarů. Jaké ale byly začátky této aplikace?