Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Cesta

V roce 1989 se manželský pár vydal na cesty. Dodnes na svém autě ujeli 885 tisíc kilometrů

V roce 1989 George H. W. Bush vstoupil do úřadu, němečtí občané se postavili proti Berlínské zdi a jeden manželský pár se vydal na pozoruhodnou cestu. Gunther a Christine si naplánovali ambiciózní výlet napříč africkou přírodou, který měl původně trvat 18 měsíců. Nicméně velice rychle se z několikaměsíčního výletu stala několikaletá cesta napříč kontinenty.

24letý mladík cestuje po světě se slepicí jménem Monique

Ačkoliv se říká, že nejlepším přítelem člověka je pes, nejlepším přítelem 24letého francouzského mladíka jménem Guirec Soudée je slepice. Guirec už dva roky pluje kolem světa na lodi, přičemž společnost mu dělá spolucestující, kterou však není žádná žena, ale odvážná slepice jménem Monique.

Studentka vyvinula aplikaci, která upozorní řidiče na hrboly na cestě

Každý řidič zná ten pocit, když jede po silnici a z ničeho nic vjede do díry, která může poškodit auto. A jak můžeme vidět, tato situace na silnicích zřejmě nikoho netrápí, ať už jste v České republice nebo na Slovensku. A tak se mladá studentka Monika Sanyová rozhodla, že vyvine aplikaci, která řidiče na tyto nepříznivé podmínky vždy včas upozorní.

Nahoru