Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Český telekomunikační úřad

O2 musí zaplatit pokutu 4,5 milionu korun za nekalé praktiky

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) udělil tuzemskému mobilnímu operátorovi O2 pokutu ve výši 4,5 milionu korun za nekalé obchodní praktiky. Operátor automaticky obnovoval objem dat zákazníkům za poplatek, aniž by s tím zákazníci souhlasili.

Vodafone se snaží z lidí dostat peníze, od 4. listopadu 2015 nabízí nové tarify, o kterých nikoho neinformoval

Společnost Vodafone udělala další změnu, o které žádného z uživatelů neinformovala. Od 4. listopadu 2015 totiž zavedla společnost nové tarify. Podobná situace se stala již před rokem, kdy společnost přednastavila ,,službu“ Data nad rámec balíčku. Český telekomunikační úřad ovšem operátorovi nařídil, aby přestal zákazníkům účtovat peníze za služby, které si prostě neobjednali.

Český telekomunikační úřad zrušil výběrové řízení. Operátoři by zaplatili příliš mnoho. Spotřebitel na tom také nevydělá, hájí se ČTÚ. Státní kasa ale prodělá

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) včera zrušil výběrové řízení na licence pro frekvence v pásmech 800 MHz, 1800 MHz a 2600 MHz, které jsou vhodné pro LTE sítě, o než se ucházely tři existující mobilní operátoři a jeden nový hráč na trhu.

Na Slovensku si Telekomunikační úřad došlápl na UPC a Telekom, hrozí mu pokuta v řádech desítek milionů korun

Telekomunikační úřad Slovenské republiky v současnosti prošetřuje telekomunikačních operátorů UPC a Telekom z důvodu jejich poplatků za zasílání faktury poštou.

Poskytovatel DTH služeb M77 Group je vyšetřován ČTÚ

M77 Group je součástí skupiny M7 Group se sídlem v Lucembursku. V České republice poskytuje placené satelitní služby DTH (Direct to Home). Údajně pomocí klamavých obchodních praktik nalákala zákazníky na bezplatné služby.
Nahoru