Turecká bitva o cenzuru internetu pokračuje. Vláda zablokovala už i možnost, se kterou uživatelé zákaz Twitteru obcházeli. Bílý dům vyjádřil nad zákazem „vážné znepokojení“ a Google odmítl požadavky tureckých orgánů, aby stáhl videa zobrazující tureckého premiéra ve špatném světle.
Turecko zablokovalo v pátek nad ránem mikroblogovou síť Twitter. Podle premiéra Recepa Tayyipa Erdogana je sociální síť zhoubná a slouží k vyvolávání nepokojů v zemi.
Režim v Severní Koreji je natolik přísný, že se o tom, jaký vlastně je, ani pořádně nedozvíme. Cenzurované je tam všechno včetně fotografií. Důvody cenzury jsou zřejmé. Tamní poměry se nepodobají těm, které panují ve zbytku světa. Občas ale některé delikátní informace či obrázky proniknou a my tak poodhalíme tajemnou roušku severokorejského režimu. Taková možnost se nám naskytla právě teď.
Čínské sledování digitálních aktivit svých občanů je všeobecně známo. Avšak zůstávají otázky ohledně toho, na jaký obsah se zaměřuje pozornost vládních cenzur.
Ve čtvrtek Google zveřejnil zprávu, v níž uvádí míru, s jakou vlády jednotlivých zemí nechávají cenzurovat internet pro své občany. Největší zásahy do internetového giganta Googlu prý požadují Spojené státy a Brazílie.