Štítek: botnet

Krize on-line reklamy: Webový traffic je z třetiny falešný

Digitální reklama tento rok vystoupá k $50 miliardové hranici. Obchodníci se však stále častěji setkávají s falešnými návštěvníky. Způsob měření internetové reklamy otevírá dveře podvodníkům, kteří s pomocí falešných návštěv navyšují účty za reklamu.

Malware cílený na Google Android OS ztrojnásobil svůj počet

Minulé čtvrtletí se objevila řada sms s trojským koněm. Bezpečnostní hrozba pro Android je velice vysoká. Počet škodlivých programů zaměřených na mobilní operační systém se zvýšil na více než 14,900 ( o 275 % více) ve druhém čtvrtletí a to z 5.400 oproti předchozímu čtvrtletí.

Grum je mrtev a spamu ubylo

Po ránu je tady dobrá zpráva pro e-mailové schránky. Bude v nich méně spamu díky globálnímu úsilí o odstranění největšího světového spameru. Až 50 % nevyžádané pošty je pryč. Dramatický pokles je výsledkem koordinovaného útoku ze strany bezpečnostních firem a poskytovatelů internetových služeb na celém světě, kteří zlikvidovali síť infikovaných počítačů známých jako „Grum botnet“.

Smartfonům s platformou Android hrozí nebezpečný virus

Hakeři se dokázali rychle přeorientovat ze stacionárních serverů na mobilní zařízení. Začínají používat velice nebezpečné virové nákazy k vytvoření botnetu a těžko odhalitelné počítačové sítě.
Nahoru