Štítek: Boeing

Součástky pro Boeing 787 se budou vyrábět v 3D tiskárně

Technologie 3D tisku se začíná využívat v různých oblastech, například ve stavebnictví, zdravotnictví či letectví. Už i letadla začínají používat konstrukční součástky vyrobené 3D tiskárnou. Společnost Boeing chce použitím této technologie ušetřit 2 až 3 miliony dolarů na výrobu Boeingu 787 Dreamliner.

Nový satelit by mohl vysílat internet rychlostí 1Tbps

Otázka zajištění přístupu k internetu v odlehlých částí světa už nás trápí docela dlouho. Tradiční způsoby připojení by tam byly příliš drahé, a tak se vymýšlí neuvěřitelné věci. Google zkoušel své balony z projektu Loon, teď tahá za provaz společnost ViaSat.

Povídejte se, jak vypadá nejlehčí materiál na světě!

Americká společnost Boeing, která se zabývá leteckým a zbrojařským průmyslem ukázala video, ve kterém můžeme z blízka vidět, jak by mohl vypadat materiál budoucnosti. Materiál vyniká především svou váhou, ale také velmi silnou strukturou. Tento materiál se řadí mezi nejpevnější materiály na světě.

Sociální sítě ovládá sestřelený Boeing 777

Celý svět přemýšlí nad tím, kdo stojí za sestřelením Boeingu letícího přes Ukrajinu. Pro malajsijské aerolinie je to obrovsky nešťastná zpráva, protože je to za krátkou dobu již druhá tragédie jejich letadla. U obou těchto nepříjemných událostí šlo navíc o Boeing 777. Ten druhý s označením MH17 je ale daleko populárnější. Šlo o velkou tragédii, která je na sociálních sítích zdrojem velké zábavy.

Ztracený Boeing se našel. A dokonce dvakrát!

Nebudete tomu věřit, ale zatímco celý svět pátrá po ztraceném Boeingu 777, dva čeští vtipálci už ho zřejmě našli. Dokonce vám ho totiž nabízeli na prodej. Ano, nabízeli. Teď už totiž oba inzeráty zmizely. Že by byly oba Boeingy úspěšně prodány?

Telefony na ztraceném letadle stále vyzvánějí

Jak je tohle možné? Milovníci záhad už vymýšlí různé své závěry. Prý se letadlo mohlo ztratit v černé díře, nebo se dostat do nějaké podobné oblasti jako je záhadný Bermudský trojúhelník. Nebo se při samotné katastrofě stalo něco, co teď napájí mobilní telefony. Co tipujete vy?

Nahoru