Štítek: blender

Blender získal ocenění na CG Award 2013

Na letošním udílení cen CG Award 2013, které pořádá časopis a internetový magazín 3D world mag, získal Blender ocenění hned ve dvou kategoriích. Ta první cena je za softwarovou inovaci. Jak již samotný název napovídá, jedná se o cenu za inovaci, kdy Blender dokázal přinést nové techniky, které se ukázaly, že mají…

Jak na animaci loga v Blenderu

V této sérii tutoriálu od Blender Tutor se naučíte jak na animovat logo, nebo jakýkoli jiný text, tak aby se otáčelo kolem nějakého objektu např. planety. Na závěr ještě dodám, že série je vhodná jak pro začínající tak i pokročilé uživatelé.

Eco Valley

V následujícím videu od brazilské produkční společnosti inciteFX byly použitý efekty jako je např. camera tracking, rotoscoping, korekce barev a mnoho dalších. Vše bylo vytvořené v Blenderu ve verzi 2.67.

Reel: Joshua Godwin

Další z uživatelů, který se rozhodl, že nám ukáže na čem poslední dobou pracoval je Joshua Godwin. Veškeré modely, které ve videu ukazuje jsou vyhotoveny jak v Blenderu, tak i v ZBrushi, který byl použit na pokročilé detaily. Vše to nakonec nechal vyrenderovat v interním enginu.

Blender workshopy v německém Norimberku

Pro všechny příznivce tu máme pozvánku na workshopy, které se konají na přelomu září a října, přesnějí řečeno od 30. září do 2. října letošního roku. A na jaké přednášky se můžete těšit. První workshop bude zaměřený čistě na začinající uživatelé. Zde se budou nacházet přednášky o základech modelování, texturování…

Blender v promo videu od Valve

Jak je vidět tak se o Blender začínají zajímat i herní společnosti. Jedním takovým příkladem může být firma Valve. V jednom z jejich promo videí ho poznal uživatel Loïc Pinsard, kterému to po té potvrdili i další uživatelé. Jeden z uživatelů pak ještě dodal, že se pravděpodobně jedná o snímek z tutoriálu…

3D tisk s Blenderem

O 3D tisku se v dnešní době mluví docela hodně. Hovoří se o něm jako o novince, která by mohla změnit pohled na to, jak se na tisk a samotné tiskárny díváme. Matthieu Dupont de Dinechin se rozhodl, že pro model, který následně vytiskne na 3D tiskárně použije Blender s kterým má jako architekt dlouholeté zkušenosti. Na videu ukazuje jak se z modelu, stane reálný předmět.

Grid Fill Manager

Grid Fill Manager je doplněk pro ovládání nových Grid funkcí, které se objevily v Blenderu 2.68. Jak doplněk pracuje se můžete podívat na videu, které se nachází uvnitř článků.

Developer Meeting, 28.července 2013

Vyšla opravená verze Blenderu 2.68a a již teď se začalo pracovat na verzi 2.69. Mezi opravené funkce patří např. lepší auto test, dále pak upgrade regression souboru a také přísnější bcon4. Ale opravených funkci je daleko více. Do nové verze Blenderu se má např. zlepšit přidávaní nových funkci. Čtete dále náš web a o nových funkcích se dozvíte jako první.

Developer Meeting, 21.července 2013

Blíží se opravná verze Blenderu 2.68a. Budou odstraněné chyby jako je např. chyba ve video editoru. Dále se pak pracuje na Cycles network renderingu. Což je jinak řečeno distribuování renderingu na více počítačů. Takže u připravovaného opravného balíčku se opravdu máme na co těšit.

Blender na SIGGRAPH 2013

Ani na letošním SIGGRAPH 2013 nemůže chybět stanek Blenderu. Bude se tam konat jak setkání komunity, tak také série nejrůznějších přednášek. Na úplný program se můžete podivat zde (blender.org).

Nahoru