Jedna z nejoblíbenějších celosvětových kryptoměn, Bitcoin, zažívá dlouhodobý úpadek. Její výnos se celosvětově snížil o 11 procent – což je její minimum – na to klesla v pátek, 7.12. Za celý rok…

Jedna z nejoblíbenějších celosvětových kryptoměn, Bitcoin, zažívá dlouhodobý úpadek. Její výnos se celosvětově snížil o 11 procent – což je její minimum – na to klesla v pátek, 7.12. Za celý rok…
Americký investor do kryptoměn, Ian Balin, vydělal velké jmění a o své úspěchy se dělil na svém YouTube profilu. Pořádal přednášky, kde lidem radil, jak začít a jak být úspěšný jako on. Při jednom ze svých live streamů však čelil hackerskému útoku. Před očima svých fanoušků byl okraden o 40 milionů dolarů, které získal investicí do kryptoměn.
Elon Musk, americký podnikatel a možná jeden z největších vynálezců 21. století, je zapletený snad v každé pokročilejší technologii, kterou si dovedete představit. O tom se ale bavit nechci (jsou tu od toho jiné články). Spíše se chci věnovat, jak Elon reaguje na svět kryptoměn a jestli náhodou nestojí za vznikem Bitcoinu?
Před pár dny vyšla na Steamu hra, která slibuje tomu, kdo ji jako první dohraje jeden bitcoin (tedy 204 tisíc korun).
Svět kryptoměn nyní zažívá jedno z nejlepších a nejhorších období současně. To, že razantně oslabila hodnota některých kryptoměn za posledních několik týdnů způsobilo to, že se do investování žene mnohem více lidí. Na druhou stranu to otevírá potenciál pro nové byznysy.
Hodnota kryptoměny zvané Ripple roste neuvěřitelně rychlým způsobem, v posledních dnech dokonce opět překonala Ethereum a stala se druhou nejhodnotnější měnou z pohledu tržní kapitalizace. Zatímco Ripple zažívá astronomický nárůst, Bitcoin v závěru roku naopak výrazně klesá.
Při obrovskému boomu kryptoměn v posledních měsících se na veřejnost navalilo nepřeberné množství informací. V říjnu proto vznikl český projekt Crypviz, který pomáhá investorům nejen se zorientovat, ale slouží i ke vzdělávání a získání přehledu.
Bitcoin letos rozvířil vody, kdy se z nějakých 800$ za kus vyšplhal až na více, než 19 000$. Objevily se různé příběhy, některé vám dnes přinášíme.
První profesionální sportovec na světě bude dostávat plat v kryptoměně Bitcoin místo dánských korun. Tímto sportovcem je dánský šestadvacetiletý hokejista Nikolaj Rosenthal.
Bláznivá jízda bitcoinu pokračuje. Ještě počátkem roku 2017 ho bylo možné koupit za cenu kolem 1 000 dolarů, dnes je k mání za více než desetinásobek. Růst ceny je enormní. Ještě dva…
Tak trochu do rizika se rozhodl jít devětatřicetiletý nizozemský investor Didi Taihuttu. „Pokud nikdy neriskujete, život je přece nudný,“ přibližuje své pohnutky k tomu, proč prodal veškeré jmění a nyní s rodinou žije pod stanem. Důvod? Čeká na okamžik, kdy se zhodnotí jeho investice do bitcoinu.
Před pár dny jsme navštívili Bitcoin MeetUp v Paralelní Polis „Jak jsme v Alze zavedli bitcoin“. Přinášíme vám jeho souhrn a informaci, kterou možná netušíte. Proč je tedy květen 2017 pro Alza.cz jedním…
Dne 1. srpna 2017 by mělo dojít k rozštěpení digitální měny zvané Bitcoin na dvě samostatná platidla – stávající Bitcoin a Bitcoin Cash (zkráceně BCash). V této oblíbené kybernetické měně…
Dívka si nechala aplikovat čip pod kůži. Využívá ho při platbách a nemůže si ho vynachválit. Nelze říci, zda je to jen jeden z projevů její odlišnosti nebo ho má čistě z praktických důvodů.
Český startup Storyous poskytující chytré pokladní systémy pro kavárny a restaurace pravděpodobně otevře dveře i alternativním platbám. Poslední aktualizace systému pokladen umožní, aby zákazníci platili útratu ve virtuální měně, tedy v Bitcoinech. Zhruba tři tisíce českých kaváren, bister a restaurací mohou přijímat kybernetickou měnu a evidovat ji podle zákona o elektronické evidenci tržeb.
Japonský maloobchodní prodejce spotřební elektroniky Bic Camera začal spolupracovat se společností bitFlyer, která se specializuje na platební procesy s Bitcoiny. Ve dvou prodejnách v Tokiu Bic Camera testuje nový systém point-of-sale (POS), díky němuž budou moct zákazníci nakupovat s Bitcoiny, nikoliv s místní měnou.
Bitcoin výrazně poklesl poté, co Securities Exchange Commission (SEC), tedy obdoba tuzemské Komise pro cenné papíry, zamítla bitcoinový ETF COIN bratří Winklevossových. Cameron a Tyler Winklevossovi jsou proslulí sporem s Markem Zuckerbergem o založení společnosti Facebook. Tehdy jim majitel sociální sítě jako vyrovnání vyplatil 65 milionů dolarů. Od té doby se věnují kryptoměnám.
Bitcoin je kryptoměna, jehož hlavním charakterem je decentralizace. Znamená to tedy, že tato virtuální měna je navržena tak, aby ji nemohl nikdo ovlivňovat, padělat či zabavovat. Poprvé v historii hodnota jednoho Bitcoinu přesáhla hodnotu jedné unce zlata.
Člověk pracující v internetovém prostředí denně obdrží desítky e-mailů, přičemž odpovídat na každý z nich je časově náročné. Ale co kdybyste dostávali peníze za to, že budete na e-maily odpovídat? S touto myšlenkou přichází projekt 21.co, do něhož se stačí zaregistrovat a vydělávat reálné peníze.
Hodnota kryptoměny Bitcoin se v pondělí 2. ledna 2016 dostala poprvé za poslední tři roky nad hranici jeden tisíc dolarů (cca 25 800 korun). Agentura Reuters hlásí, že v loňském roce kybernetická měna posílila o 125 procent. Zároveň se denní výkyvy pohybovaly kolem 10 procent.