Štítek: Bezpečnost práce

Jak zaměstnavatelé nejčastěji porušují zákoník práce?

Spousta zaměstnavatelů nerespektuje předpisy stanovené zákoníkem práce, což se podepisuje na i špatné pracovní morálce. Spokojený pracovník znamená vyšší produktivita práce a vyšší zisky pro společnost, což si ale celá řada zaměstnavatelů neuvědomuje, a proto se dopouští šikany na pracovišti. Zatímco některé firmy nezajišťují bezpečné pracovní prostředí a neposkytují správný pracovní oděv, jiné zase neproplácí přesčasy a zkreslují docházku. To je jen krátký výčet toho, čeho se zaměstnavatelé vůči svým zaměstnancům dopouští.

20 důvodů, proč ženy žijí déle než muži

Je známo, že ženy žijí déle jak muži. Vědci na toto téma mají několik teorií, ale my si myslíme, že tyto fotografievám toho také ledacos dokáží. Existuje i více důvodů ve kterých je statisticky dokázáno, že ženy žijí déle jak muži. Jedním z nich je běžné onemocnění srdce, které začíná u mužů. Spoustu lidí věří, že je to kvůli vysokému tlaku, pod kterým se muži ocitají, protože jsou považováni za živitele rodiny.

Zimní úklid silnice v Rusku: Asfalt se pokládá přímo na sníh

Když se člověk podívá na úvodní fotografii, zdá se mu určitě na pokládání asfaltového koberce ve sněhem zakryté krajině něco zvláštního. Když ale opravdu zbystříte, tak zjistíte, že dělníci asfalt pokládají přímo na zamrzlou a udusaným sněhem pokrytou vozovku. To je už na pováženou a úplně normální to v každém případě není.

Tomáškovy křížalky: Příjemný přivýdělek, nebo produkt nucené dětské práce?

Dětská práce je v našich podmínkách prakticky nemyslitelná! Pravdivostí tohoto tvrzení jsem si byl až donedávna vcelku jistý. K zapochybování mě do určité míry donutily až Tomáškovy křížalky. Situace, kdy školou povinný malý klučina prodává sušená jablíčka na trzích, je poměrně diskutabilní a v určitém ohledu se o dětskou práci skutečně jednat může…

Inzerce: BOZP a požární ochrana

BOZP (bezpečnost a ochrana zdraví při práci = zkráceně se používá bezpečnost práce) a PO (požární ochrana, která slouží k ochraně osob a majetku před požárem u vás ve firmě) je souhrn opatření stanovených legislativou a zaměstnavatelem, která mají předcházet ohrožení nebo poškození lidského zdraví v pracovním procesu.
Nahoru