Digitální agentura AITOM spolu s IDC-softwarehouse, společností zaměřenou na vývoj softwaru a správu IT, spustily e-learningovou službu Cybersec.cz. Nová platforma má za úkol důkladně proškolit zaměstnance v oblasti kybernetické bezpečnosti….

Digitální agentura AITOM spolu s IDC-softwarehouse, společností zaměřenou na vývoj softwaru a správu IT, spustily e-learningovou službu Cybersec.cz. Nová platforma má za úkol důkladně proškolit zaměstnance v oblasti kybernetické bezpečnosti….
Americká armáda údajně spolupracuje s hackery v boji proti ISIS. Tato spolupráce znamená pro americkou armádu obrovský posun v boji proti nepřátelským hackerům a kybernetické bezpečnosti.
Možná jste se již v prohlížeči Google Chrome setkali se zeleným zámečkem v adresním řádku. Co vlastně tento zámeček znamená? Ano, je to bezpečnost. Google takto označuje weby, které splňují parametry pro bezpečný web.
V úterý společnost SplashData vydala výroční zprávu, kde zveřejnila nejpopulárnější hesla z roku 2015. Minulý rok uniklo více než 2 miliony hesel, s tím, že většina z nich je samozřejmě velmi jednoduchá.
Zejména v České republice byl rok 2015, co se týče bezpečnosti, velice pokrokový ve vzrůstající potřebě společností řešit bezpečnostní rizika a zavádět systém řízení informační bezpečnosti. Důvodem byly zejména časté incidenty a tlak regulace vyplývající z platnosti Zákona o kybernetické bezpečnosti.
Cujo je inteligentní zařízení, které poskytuje internetovou bezpečnost pro všechna domácí zařízení. Tento jedinečný přístroj ochrání váš tablet, smartphone, notebook, stolní počítač, dětské chůvičky, alarmové systémy, kamery atd. proti hacknutí.
Mozilla nedávno oznámila, že jistému hackerovi se podařilo získat přístup k bezpečnostně velmi citlivým informacím, které se týkaly značného množství ještě donedávna neopravitelných chyb ve vyhledávači Firefox. Existují dokonce důkazy o tom, že tyto informace byly využity při některých útocích.
Každý z nás píše jinak, ať už se jedná o psaní propiskou nebo pomocí počítačové klávesnice. V dnešní době je dokonce možné identifikovat vás na základě psaní textu do počítače. Výzkumný tým zabývající se bezpečností vedený Per Thorsheimem a Paulem Moorem totiž vyvinul systém, který s vysokou jistotou může identifikovat osobu, která sedí u počítače, a to na základě způsobu, jakým ťuká do klávesnice.
Na internetu není bezpečno. Ať už pracujete kdekoliv a jste kdokoliv, vaše osobní informace již v dnešním světě nejsou v bezpečí. Ale i tak se do jisté míry můžete bránit počítačovým podvodům.
Dave je mimořádně nadaný jasnovidec, který dokáže zjistit specifické informace o vašich financích. Následující video – kampaň společnosti safeinternetbanking.be, odhaluje kouzlo této magie, aby si lidé uvědomili, že informace o celém jejich životě lze nalézt online a nutí tak každého k větší obezřetnosti.
Naše hesla jsou velice citlivá data, a proto je často nemáme napsané tam, kde je vždy najdeme. Určitě už se každému z nás alespoň jednou stalo, že jsme si nemohli na důležité heslo vzpomenout. A to hlavně proto, že v rámci bezpečnosti je nutné hesla neustále měnit. Nezisková organizace FIDO přichází s revolucí v bezpečnosti a klasická hesla nahradí bometrickými a dalšími faktory.
Jak již víte, Apple takřka před měsícem představil dva nové iPhony. Nemusí se vám ani líbit, ale stejně to je v mobilním světě velkou událostí, která má oprávněné mediální pokrytí po celém světě. Zřejmě to je jeden z důvodů, proč jsou Apple produkty často terčem podvodných kampaní. Samozřejmě nejedná se jen o produkty této oblíbené značky, ale všech populárních, leckdy nedostupných věcí či služeb.
Dětská psychoterapeutka Amy Morin radí, jak co nejlépe zajistit bezpečnost dětí na sociálních sítích. Doporučuje, aby se rodiče snažili o sociálních médiích dozvědět co nejvíce, vyzkoušeli si jejich fungování na vlastní kůži a nastavili pravidla, která jejich děti pomohou co nejlépe ochránit. Je také třeba mít na paměti, že sociální média se stále mění, a je proto třeba být neustále na pozoru.
V souvislosti s Chybou krvácejícího srdce, která postihla takřka celý svět, byl zatčen první člověk. Kanadská policie zatkla teprve 19letého muže, který se naboural do počítačového systému finančního úřadu v Kanadě.
Virtuální svět, stejně jako ten reálný, skrývá nečekané hrozby. V každé společnosti se najdou lidé, kteří se snaží nějakým způsobem škodit. A nejinak je to i ve světě počítačů. Přijde vám…
Každý z nás si dokáže vybavit ty těžko čitelné CAPTCHA textové obrázky, pomocí kterých máte webu dokázat, že nejste stroj. Vicarious, kalifornský startup, tvrdí, že napsal software, který úspěšně interpretuje a reprodukuje text z obrázku s 90% přesností.