V úterý společnost SplashData vydala výroční zprávu, kde zveřejnila nejpopulárnější hesla z roku 2015. Minulý rok uniklo více než 2 miliony hesel, s tím, že většina z nich je samozřejmě velmi jednoduchá.
Jasně, už jste o tom slyšeli určitě hodně. Ale pokud se vám rozhodne poradit přímo taková společnost, jako je Microsoft, stojí za to poslouchat. Nedávno publikovali na blogu pár doporučení, jak chránit svá online data.
Keylogger je software, ale v horším případě může existovat i hardwarově, který zaznamenává jakoukoliv vámi stisknutou klávesu. Může tak zachytit vaše osobní zprávy, hesla, čísla kreditních karet a všechno ostatní, co napíšete. Hodně špatné je, že ho často záměrně nainstaluje někdo z vašich blízkých – starostliví rodiče, žárlivý manžel nebo zaměstnavatel. Právě pro podnikové špionáže jsou ideální hardwarové keyloggery.
Přece se nenecháte zařadit mezi lidi, kteří používají hesla jako „123456“. Nejlepší asi je, když si bezpečné heslo vymyslíte úplně sami, protože si ho budete mnohem lépe pamatovat. Existují různé pomůcky na to, jak se tohoto úkolu zhostit. Některé radí vymyslet si větu, použít první písmena slov, některá písmena vyměnit za speciální znaky a čísla apod. Pokud máte dostatek fantazie, jistě to také zvládnete. Ale je tu i jiná možnost, jak získat supersilné heslo. Pojďme se tedy podívat na pět online generátorů, které vám pomohou zůstat online v bezpečí.
Internetovou bezpečnost je složité si hlídat. Dobrý hacker může prolomit vaše heslo rychleji, než se načte webové stránka. Je tedy nepochybně důležité se chránit silným heslem. To víme asi všichni. Ale ne všichni to dodržujeme. Jen zpytujte svědomí, jak to vypadá s vámi.
Společnost Microsoft přidala ke svým účtům (známým také jako Windows Live ID), sloužícím pro přihlášení ke službám jako jsou Outlook a Skydrive a synchronizaci nastavení mezi zařízeními, ověření ve dvou krocích.
Bezpečnostní společnost McAfee, která stojí za sérií možná nejznámějších antivirových programů, odhalila nový škodlivý kód, jehož úkolem je kopírování platebních karet. Určen je pro moderní platební terminály (POS) a útočníci díky němu dokáží pohodlně naklonovat velké množství karet.
Služba internetového telefonního volání Skype se potýkala s mnoha stížnostmi uživatelů na prolomení bezpečnosti jejich účtů. Přes možnost obnovy hesla se daly získat údaje z profilů a data jednotlivých uživatelů.
Zabezpečením svého účtu si láme hlavu málokdo. Přitom právě heslo je to nejdůležitější, čemu bychom měli věnovat pozornost. Je to jakýsi virtuální klíč k účtům na sociálních sítích, k emailovým schránkám, bankovním účtům a podobně. Jak by mělo vypadat, aby se nedalo tak snadno odhalit?
Máme tady další díl seriálu Internetová kriminalita a v něm se zaměříme na osobní data. Stručně si shrneme, jak se s osobními údaji nakládá, jak se zneužívají, jakým způsobem se s nimi obchoduje a jak se proti tomu bránit…
Pokud se ohlédneme do minulosti, jistě poznáme nějaký vývoj virtuálního světa. Teď není myšleno zvětšování internetového obsahu nebo nové technologie, ale to jak do sebe zapadají dva základní světy lidské společnosti. Hradba mezi virtuálním a reálným světem, se za poslední roky velmi ztenčila a možná už téměř vymizela.
Česká obchodní inspekce (ČOI) vydala koncem minulého měsíce výroční zprávu pro rok 2010, ve které upozornila na nedostatky u 70% internetových obchodů v Česku. Mezi nejhorší prohřešky patří obchodní praktiky, jako například nerespektování práva zákazníka odstoupit od smlouvy, či dokonce prodej padělků značkového zboží. Celkem bylo provedeno 590 kontrol.
O tom, že se největší sociální síť na světě stala pro někoho každodenní záležitostí a smyslem trávení volného času, dnes již není pochyb. Facebook dnes eviduje přes 500 miliónů registrovaných uživatelů a je překládán do více jak 60 jazyků, včetně češtiny, kterou spustil od 23. 7. 2009.
Pokud s někým sdílíte počítač, tak se Vám určitě stává, že někdy potřebujete jednoduše ukrýt/zamknout nějakou složku či soubor. Většinou je složité najít nějaký program, který by toto dokázal. My si dnes ukážeme jeden program, který toto umí a co víc - je zdarma!