Štítek: Bezpečnost

Mark Zuckerberg byl vyzván, aby objasnil události týkající se kauzy Cambridge Analytica

Již příští středu v 10:00 místního času půjde Mark Zuckerberg svědčit před Kongres USA, kde má zodpovědět nejasnosti týkající se kauzy zneužití údajů z facebookových profilů téměř 50 milionů američanů….

Spoluzakladatel aplikace WhatsApp vyzývá: #deletefacebook

Spoluzakladatel aplikace WhatsApp, která v současné chvíli patří k majetkům Facebooku, vyzval uživatele na svém Twitteru, aby přestali používat Facebook a aplikaci smazali. Reagoval tak na kauzu, kdy datový analytik Christopher…

Chystáte se na cesty? Podívejte se na aktuální mapu nejnebezpečnějších zemí.

Plánujete na příští rok vyjet na dovolenou či pracovní cestu? Stejně jako v minulém roce, i letos vydala agentura “International SOS and Control Risks” mapu pro rok 2018, která ukazuje,…

Street artem proti neukázněným řidičům. Islandský 3D přechod pro chodce vám zamotá hlavu

Jak efektivně snížit rychlost dopravy v obytných čtvrtích, aniž by to stálo velké množství finančních prostředků? Na to by vám nejlépe odpověděli zastupitelé malého rybářského městečka Ísafjörður na poloostrově Westfjords. Zapomeňte na retardéry nebo zpomalovací semafory, tady se testuje chytrý 3D přechod pro chodce.

Počítačoví piráti napadli firmy ve 40 státech. Použili k tomu skrytý malware

Zločinné skupiny GSMAN a Carbanak, jež jsou hlavní podezřelé, útočí především na banky, telekomunikační společnosti a vládní organizace v USA, Jižní Americe, Evropě a Africe.

Kaspersky Lab varuje, že byste neměli používat jedno heslo pro všechny online účty

Internetoví uživatelé po celém světě podceňují ochranu hesly v online prostředí a volí velice slabá hesla. Společnost Kaspersky Lab provedla průzkum, z něhož vyplývá, že se uživatelé zbytečně vystavují rizikům tím, že používají slabá či opakující se hesla.

Ředitel FBI z bezpečnostních důvodů doporučuje, abyste si na počítači zakryli webkameru

V červnu jsme vás informovali o tom, že Mark Zuckerberg sdílel fotografii, na které je vidět, že přes webovou kameru a mikrofon na svém laptopu má nalepenou lepicí pásku. Ale někteří jedinci se tomuto bezpečnostnímu opatření vysmívají, přestože i samotný ředitel FBI James Comey doporučuje, aby si všichni lidé chránili své soukromí a webkameru něčím zakrývali.

Jedno z nejstarších pravidel týkající se hesel je špatné

Vaše škola či pracoviště může vyžadovat změnu hesla každých pár měsíců, aby byl váš účet v bezpečí. Jedná se totiž o široce implementované doporučení zabezpečení. Až na to, že toto doporučení je špatné.

Facebook Messenger má bezpečnostní chybu

V minulém týdnu se objevila zpráva o tom, že mobilní aplikace Facebook Messenger není až tak bezpečná, neboť hrozí reálný únik obsahu zpráv. Uživatelé prostřednictvím aplikace pošlou každou hodinu kolem tří milionů odkazů, přičemž každý se může k odkazům ze soukromých konverzací ostatních uživatelů dostat. A sociální síť tvrdí, že se nejedná o bezpečnostní chybu, ale o funkci.

Mark Zuckerberg si mikrofon a kameru na notebooku překrývá páskou

V současné době je velice těžké chránit své soukromí, protože počítačoví hackeři číhají na každém „rohu“ v internetovém prostředí. Mark Zuckerberg, CEO sociální sítě Facebook, používá k ochraně svého soukromí lepicí pásku pro překrytí webové kamery a mikrofonu na svém notebooku. Ano, Mark Zuckerberg dělá to samé jako James Comey, ředitel FBI.

ESET: Děti začínají se sociálními sítěmi v 10 letech

Ve spárech digitálního světa se děti ocitají už v útlém věku, přičemž s tímto tvrzením souhlasí rodiče ve Spojených státech amerických, Velké Británii, Německu a Rusku. Bezpečnostní společnost ESET provedla v lednu 2016 průzkum, ve kterém rodiče přiznávají, že svým dětem dávají mobil a možnost stahovat do něj aplikace ještě před dovršením 10. roku. A mnohdy mají děti přístup k moderním technologiím dříve, než dostanou vlastní klíč od domu.

Google chystá auto, které bude srážet lidi

Možná jsme to řekli trochu s nadsázkou, ale podle posledního patentu, který si Google opatřil, to tak vypadá. Prostě počítají s tím, že jejich autonomní vozidla budou srážet chodce.

Skvělá kampaň proti SMSkování během řízení

Americká telekomunikační firma Sprint před pár dny v Miami nainstalovala dobrou sochu. Na první pohled vám bude připadat jako smajlík, na druhý ale zpozorujete něco podivného. Jedná se o reklamní kampaň, která varuje, že během řízení se nemá SMSkovat.

Německé město má speciální semafory pro smartphone zombies

Moderní obyvatelé většího města chodí s hlavou neustále skloněnou k obrazovce svého smartphonu. V uších mají sluchátka, takže vůbec nemají šanci vnímat okolní svět. Žijí si ve svém vlastním vesmíru, kde existují jen sladkosti v Candy Crush nebo smajlíci v chatu.

Reflexní vesty pro všechny. Nejen na Facebooku i pro psí miláčky

Jak jistě víte, od 20. února platí pro chodce povinnost nosit za snížené viditelnosti mimo obec reflexní vesty nebo jiné reflexní prvky. V úvahu připadají různé nálepky, náramky či nášivky na oblečení, vesty jsou však nejefektivnější. A to nejen pro lidi.

Nahoru