Jak postupovat, aby vám iPhone vydržel nabitý co nejdéle? Je nutné při pořízení iPhonu baterii kalibrovat? Co dělat, pokud se iPhone při nabíjení přehřívá? A je vhodné přístroj nabíjet přes…

Jak postupovat, aby vám iPhone vydržel nabitý co nejdéle? Je nutné při pořízení iPhonu baterii kalibrovat? Co dělat, pokud se iPhone při nabíjení přehřívá? A je vhodné přístroj nabíjet přes…
Jste hrdým majitelem staršího iPhonu a zdá se vám, že už je až podezřele pomalý? Pak nejste sami, s podobným problémem se nyní potýká mnoho zákazníků Applu. Ve většině případů je na vině baterie. Vzhledem k tomu, že se problémy se zpomalováním telefonů dostaly do povědomí veřejnosti, společnost Apple se za vzniklé problémy omluvila a nabídla konstruktivní řešení.
Nový Samsung Galaxy S8 se v posledních několika dnech začal dostávat do rukou prvních zákazníků. Kromě potíží s načervenalým displejem se objevila ještě jedna častá reakce.
Významná automobilová společnost Hyundai vyvíjí čistý zdroj paliva pro vozidla, a tak si pohrává jak s vodíkem, tak i elektřinou. Vypadá to, že jihokorejský výrobce automobilů zlepší technologii svých elektromobilů s novou generací polovodičových (solid-state) baterií. Podle deníku The Korea Herald automobilka pracuje na baterii, která dokáže ukládat více energie. Hyundai by se tak mohl stát významným hráčem na poli s bateriemi pro vozidla na elektrický pohon.
Vědci našli způsob, jak z jaderného odpadu vytvořit baterie, které vydrží prakticky věčně.
Vědecký průlom by mohl zcela změnit způsob nabíjení chytrých telefonů, elektromobilů a dalších zařízení. Vědci vyvinuli nový materiál, který by mohl být použit k vytvoření 1 000× až 100 000× silnějšímu superkondenzátoru. Ten by měl být bezpečnější, účinnější, ekologičtější a měl by zajistit rychlejší nabíjení.
Máme pro vás výbornou víkendovou zprávu. Vědcům na MIT ve spolupráci se SolidEnergy Systems se povedlo vytvořit úplně novou technologii baterií. Jejich baterka malinká a má dvojnásobnou výdrž oproti většině dnešních baterií ve smartphonech.
Pokud jde o životní prostředí, baterie představují značný problém. I akumulátory jednou dosáhnou konce své životnosti, přičemž většinou skončí na skládkách, nikoliv v recyklačních zařízeních. Ve snaze změnit plýtvání baterií se tým vědců rozhodl vyvinout nový typ zařízení pro uchovávání energie, které se samo zničí, když už není potřebné.
Čínská elektrotechnická společnost Dongxu Optoelectronics představila světově první baterii z grafenu, kterou lze dobít až 20krát rychleji než běžné Li-ion baterky, které známe z dnešních telefonů a notebooků.
Rok od roku jsou mobilní telefony hubenější a lehčí a to jen díky bateriím. A právě nová baterie Li-air (lithium-oxygen, lithium-air) vyrobená z kovu a vzduchu by mohla výdrž mobilních telefonů opět postavit na nohy a prodloužit o několik dní. Tato baterie má podobnou hustotu energie na kilogram jako benzín.
V loňském roce na českém trhu zlevnily baterie do notebooků o 4 % na 1 535 Kč v průměru. Levnější než v roce 2014 byly i akumulátory pro mobily, které zlevnily na průměrných 230 Kč s DPH….
Když nemáte přístup k zásuvce, řešíte to powerbankou? Tak pozor, jakmile vstoupí do prodeje švédská novinka, bude vám místo elektřiny stačit voda.
Robotické vysavače, které šetří náš čas i energii, se staly celosvětovým trendem posledního desetiletí. Díky stále se zlepšujícím funkcím a zároveň nižší ceně jsou čím dál populárnější i u nás….
Když se zamyslíte nad tím, co je největším problémem dnešních smartphonů, většina z vás pravděpodobně zmíní baterii. Výrobci se sice snaží integrovat baterky s vyšší kapacitou, ale je to pořád málo. Huawei se rozhodlo jít na to jinak. Nesnaží se o vyšší kapacitu, místo toho vsází na rychlé nabíjení.
Všichni si stěžujeme na to, že mají dnešní smartphony špatné baterie. Ale je to částečně i naše chyba, protože je celou dobu špatně nabíjíme. Podle nových výzkumů jsou téměř všechny rady, které se dosud doporučovaly pro prodloužení životnosti baterie, úplně chybné. Vlastně byste měli dělat všechno přesně naopak.
Přestože se výrobci mobilních telefonů snaží, výdrž baterie je pořád nedostatečná. Už je standardem, že si s sebou kromě smartphonu nosíme ještě powerbanku, ze které během doby, kdy nemáme přístup k zásuvce, dobíjíme.
Jednu věc mají všechny baterie společnou – postupně ztrácí svou kapacitu. Pokročilé lithium-iontové baterie ve vašem Macbooku a iPhonu vydrží několik let, než se začne jejich výdrž značně snižovat.
Britská firma Intelligent Energy představila inovaci iPhonu 6. Místo obyčejné baterie do něj dala vodíkové palivové články a díky nim iPhone vydrží až týden provozu. Společnost sice nepotvrdila, že by spolupracovala přímo s Applem, ale média tvrdí, že zahlédla i prototyp Macbooku Air.
Malé solární nabíječky pro všechny gadgety, které v dnešní době nosíme všude s sebou, nejsou ničím novým. Ale ty dnešní nemají s původními modely téměř nic společného. Skvělým příkladem je nabíječka Solar Paper, která je tak tenká, že ji můžete schovat do knížky. Bude se tvářit jako další list.
Co si budeme povídat, výdrž baterie je v dnešní době jeden z hlavních problémů mobilních telefonů (hned po momentální absenci wifi, případně špatném signálu na mobilní data). Existuje mnoho rad, které funkce máte povypínat, aby baterie žila o něco déle. My se na to ale podíváme z jiné stránky.