Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Autopilot

Autopilot Tesly umí předpovědět nehodu

Video nehody na dálnici v Nizozemsku jen potvrdilo předchozí spekulace. Automobil Tesla Model X varoval řidiče před kolizí aut těsně před ním, ještě než k ní došlo.

Tesla přináší důležitou aktualizaci autopilota. Upgrade má zabránit smrtelným nehodám

Americká automobilová společnost Tesla Motors přichází s velkou aktualizací. Vedle menších vylepšení softwaru zahrnuje i významný upgrade autopilota, který bude nyní používat pokročilejší zpracování signálu při vytváření obrazu světla pomocí palubního radaru. Tímto radarem disponují od října 2014 všechna elektrická vozidla značky Tesla, přičemž radar byl původně míněn jako doplňkový snímač primárních kamer.

Tesla přidá do svého autopilotu více radarů a kamer

Autopilot pro příští generaci vozidel značky Tesla bude mít více radarových a kamerových senzorů. Není známé, kdy nová souprava dorazí. Nicméně nedávno Elon Musk, CEO společnosti Tesla, řekl, že autonomní jízda je blíže, než si lidé myslí.

Autopilot Tesla odvezl muže do nemocnice, zachránil mu život

Na začátku července se světem rychlostí blesku roznesla zpráva o tom, že autopilot vozu Tesla Model S způsobil smrtelnou dopravní nehodu. Teď to vypadá, že reputace bude napravena. Autopilot totiž nedávno jeden život zachránil!

Autopilot Tesly způsobil první smrtelnou autonehodu

Tesla Model S s aktivním systémem autopilota se stala účastníkem smrtelné dopravní nehody, což je první případ autonehody, během které byl aktivní autopilot. Společnost Tesla zveřejnila informace o havárii na svém blogu a informovala americký úřad NHTSA o incidentu, který se nyní vyšetřuje.

Tesla Model X havaroval. Majitel svalil vinu na autopilota

V posledních měsících je velice skloňovaným tématem autonomní technologie významné společnosti Tesla, kterou má pod svými křídly Elon Musk. Právě propracovaný a stále se zlepšující autopilot představuje konkurenční výhodu automobilky zaměřující se na výrobu elektromobilů. A rozhodně bez povšimnutí nezůstala nedávná událost, kdy údajně za nehodou Modelu X stojí autopilot. Podle slov majitele se elektromobil sám rozjel a narazil do vedlejší budovy.

Majitelé elektromobilů Tesla ujeli už 160 milionů kilometrů na autopilota

Majitelé elektromobilů automobilky Tesla Motors ujeli přibližně 160 milionů kilometrů se zapnutou funkcí autopilota. V mnohých elektromobilech je tato funkce k dispozici pouze několik měsíců, přičemž poprvé byla představená v říjnu roku 2014. Získané údaje výrobce používá k vývoji a zdokonalování funkcí, na kterých pracuje.

Samořízený automobil od Googlu se poprvé vyboural

Při testování samořízených automobilů od společnosti Google došlo k nehodě. Jeden z nich se ve velmi nízké rychlosti naboural do autobusu. Naštěstí nebyl nikdo zraněn. Pravděpodobně tak jde o první…

Tesla dnes vydala update s autopilotem

Ano, majitelé vozů Tesla mají ode dneška možnost zakoupit si aktualizaci zahrnující autopilota. Nepředstavujte si to tak, že všechna auta s aktualizací začnou fungovat úplně bez řidiče. Musk už naznačil, že proces autonomních vozidel bude dlouhodobý. Tohle je jen první krok.

Nahoru