Štítek: Automatizace

man-845847_1280

Čínská továrna nahradí 90 % zaměstnanců roboty. Výroba vzroste o 250 %

Už několik let se mluví o tom, že roboti „v blízké budoucnosti“ začnou krást práci lidem. Asi nejvíce ohrožená jsou pracovní místa dělníků, jichž by mohli bez problémů nahradit roboti s vyšší produktivitou práce.

robonaut-600982_1280

Evropský parlament navrhuje, aby roboti platili sociální pojištění

Evropský parlament navrhuje vytvořit právní rámec pro automatizaci, neboť se obává rostoucí nezaměstnanosti, což by mělo negativní dopad na sociální zabezpečení. Roboti by měli být klasifikovaní jako elektronické osoby, přičemž jejich majitelé by za ně museli hradit sociální pojištění.

doctor-1193318_1280

Foxconn, dodavatel společnosti Apple, nahradí svých 60 tisíc zaměstnanců roboty

Dodavatel společnosti Apple automatizuje své výrobní podniky, přičemž jako důvod uvádí, že zaměstnanci se mohou uplatnit na pozicích s vyšší přidanou hodnotou, například v oblasti vývoje a výzkumu. Společnost Foxconn Technology Group nahradí v jednom ze svých závodů v Číně 60 tisíc lidských pracovníků roboty.

Budete nahrazen strojem?

Bude právě vaše profese nahrazena roboty? Zjistěte, to ještě dnes!

Již řadu let technologie nahrazuje lidskou práci. V mnoha případech technologie pouze pomáhá, v některých případech však člověka zcela nahradí. Jaká je budoucnost vaší profese? Budete mít za několik let stále práci v oboru nebo vás nahradí roboti?

gufB.dron_jpg

Roboti a drony připraví o práci třetinu lidí. Jaká je naše budoucnost?

Nová studie analytické agentury Gartner překvapila opravdu šokující zprávou. Podle ní totiž v roce 2025 nahradí až třetinu pracovních míst roboti a drony. Je možné, že v následujících deseti letech dojde k dalšímu prohloubení nezaměstnanosti.

Nahoru