Štítek: auto na solární pohon

Stella Vie: Rodinné auto, které jezdí na solární energii!

Stella Vie je prvním rodinným vozem, který je na solární pohon. Je to automobil, který slibuje budoucí dopravu poholdně a bez emisí. Během jednoho slunečného dne dokáže využít energii až na 1000 km jízdy.

Volkswagen Bus na solární pohon nadchne rodiny i menší skupiny cestovatelů

Brett Belen je již dlouhá léta tvůrcem automobilů na solární pohon. V jeho posledním projektu si vybral Volkswagen Bus, který je oblíbený zejména velkými rodinami a skupinami přátel. Tento vůz přestavěl na solární pohon a vyzkoušel ho se svou rodinou.

Německý startup představuje revoluční solárně poháněné auto

Německý startup Sono Motors získal v crowdfundingové kampani 200 tisíc dolarů. Z finančních prostředků sestaví prototypy automobilu na elektrický pohon, který používá integrované solární panely pro napájení baterie. Tyto prototypy jsou určené pro zkušební provoz a crash testy. A první dodávka hotových vozidel se očekává v roce 2018.

23letí studenti vytvořili solární auto

V oblasti Pásma Gazy v Palestině lidé bojují s nedostatkem dieselu a elektrické energie, což vede i k dvanáctihodinovým výpadkům a ochromení dopravy. Studenti strojírenství – Jamal AI Miqaty a Khalid AI Bardawil – z univerzity AI Azhar University Gaza se rozhodli najít řešení tohoto problému. Vytvořili solárně poháněný automobil jako svůj maturitní projekt.

Nahoru