Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: antivir

Lidé instalovali antivirus, ale ve skutečnosti se jednalo o vyděračský vir

Kybernetičtí zločinci maskovali nebezpečný vyděračský vir DetoxCrypto za antivirový program Malwarebytes. Vyděračský vir (ransomware) zašifruje vaše data, přičemž klíč získáte až po zaplacení určité částky na anonymní bitcoinový účet.

Českým uživatelům Androidu se zobrazuje agresivní reklama vyzývající ke stažení falešného antiviru

České uživatele platformy Android straší agresivní reklama, která vybízí ke stažení falešného antiviru a která neumožňuje vrátit se nazpět na původní webovou stránku. Zobrazí se varování, že je vaše zařízený napadené virem.

Novopohanská čarodějnice tvrdí, že dokáže ničit počítačové viry pomocí magie

Většina lidí v Evropě má aspoň základní znalosti o počítačích, ale jakmile dojde na paniku při nakažení počítače virem, přijdou obvykle vniveč. V tomto bodě málokdo přemýšlí, proč a jak se vůbec do počítače dostal, jediným cílem je zbavit se ho.

Antivirus Panda identifikoval sám sebe jako malware

Vývojářům antiviru Panda se povedl opravdu hezký kousek. Díky nim to vlastně vypadá, že antivirus může být skutečně nebezpečný a může poškodit váš počítač. Nevěříte? A jak to vlastně vypadá, když chce antivirus odstranit sám sebe?

Facebookem se šíří vir, nenechte se nachytat!

Facebook má dneska každý, tudíž bohužel spousta jeho uživatelů není zrovna moc počítačově gramotná. A tak přestože můžeme neustále dokola omílat, že nemáte otevírat podezřelé odkazy a už vůbec ne stahovat podezřelé soubory, děje se to pořád. Oni si totiž lidé neuvědomí, že by se mohlo jednat o něco škodlivého.

Nenechte se nachytat falešným antivirem pro Android

Nenechte se nachytat falešným antivirem pro Android

Mít či nemít na zařízení se systémem Android antivir? Je to třeba nebo není? To jsou stále diskutované otázky. Většina lidí se však již přiklání k názoru, že vzhledem k tomu, že se chytrá mobilní zařízení stále více blíží počítačům, je to potřebné. Ale rozhodně si nenainstalujte falešný antivirus – třeba FakeAV, na který na svém blogu upozornil Symantec.

Antiviry vytváří dle výzkumu jen iluzi bezpečnosti. Trvá jim měsíc, než vůbec detekují vir

Společnost Imperva, jenž se stará o zabezpečení systémů pro velké firmy a datová centra, vypracovala studii,která vzbudila nebývalý ohlas veřejnosti. V rámci testování antivirových programů podrobila zatěžkávací zkoušce nejznámější antivirové programy.

Facebook začal nabízet bezplatnou antivirovou ochranu

Dnešním dnem si mohou uživatelé této sociální sítě nahrát antivirové program společností jako jsou - Avast!, AVG, Avira, Kaspersky, Panda, Total Defens a Webroot. Zároveň je možné doplnit svoji mobilní a internetovou bezpečnost o existující ochranu od společností Microsoft, McAfee, Norton, TrendMicro a Sophos, které take nabízejí přílohy pro mobilní zařízení.
Nahoru