Dnes vyšlo 15 článků

Štítek: Animace

film

VIDEO: Toto oslnivě animované video je ódou na všechno neuspokojivé

Někdy do sebe věci zapadají bezvadně, tedy jsou perfektně načasované. To jsou ty zvláštně uspokojující okamžiky, co nám přináší podivný vnitřní klid. Jindy si však život razí vlastní cestu a věci nedopadnou podle plánu. Studio Parallel vytvořilo krátké video právě o těchto frustrujících, otravných a ve všech ohledech zklamávajících momentů každodenního života.

zar_lenses

Facebook se chce vyrovnat Snapchatu, oznámil akvizici aplikace MSQRD

Facebook oznámil před pár dny akvizici aplikace MSQRD, kterou všichni určitě znáte. Jedná se o takovou legrační blbinku, která je k nalezení na Snapchatu. V této aplikaci si můžete dát místo očí třeba srdíčka, na čelo roh jednorožce, zvracet duhu nebo můžete vypadat jako z hororu.

1-5DAQEDPv_5opTqr-y6yEag

Nejzábavnější GIF animace 2015

Většina lidí si pod zkratkou GIF představí nekvalitní, sekající se pohyblivé obrázky vystřižené z videa nebo filmu. Skutečností je však to, že dnes existují opravdu nádherné animace, které možná nedostávají tolik pozornosti, jako vtipné scény. Podívejte se na nejlepší animace tohoto roku.

zajici_uvodni

Petra Šťastná o Zajících v krabici: Dobrý nápad je potřeba realizovat hned

Vybavujete si ten pocit, kdy jste jako děti nemohli nedočkavostí dospat? Čirá radost z těšení se postupně vytratila z našich životů – a to přišlo Petře Šťastné a Vaškovi (příjmení) škoda. Společně začali objevovat svět kvalitních potravin a vymysleli unikátní koncept, jak pro ně zákazníky nadchnout – krabičky s delikatesami, které až do poslední chvíle zůstávají utajené. Nekupujte zajíce v pytli, když můžete rozbalit Zajíce v krabici.

Na co myslí politici, lékaři a vojáci? To odkryl Milos Rajkovic

Na co myslí politici, lékaři a vojáci? To odkryl Milos Rajkovic
Petr Václavek

Petr Václavek: Díky fotobankám mám teď mnohem více času na rodinu a své koníčky

Motá se kolem webů již několik let. Teda vlastně spíš pár desítek let. Programoval, kódoval a nakonec se dostal ke grafice a focení. Tak by se ve stručnosti dala popsat životní cesta Petra Václavka. Pojďme se tedy vydat na její začátek…

Přines mi pivo!

Bring me a beer

A jak řekl, tak (se) udělala

Povedená animace, která ukazuje rozdíly mezi iOS 6 a iOS 7

Povedená animace, která ukazuje rozdíly mezi iOS 6 a iOS 7

iOS 7 už není žádná novinka a kontroverzní dohady a názory, zda je lepší nebo horší než předcházející verze, už snad máme za sebou. Jedno je ale jisté. Teď je tady takový, jaký je, a nic s tím už nenaděláme. I pokud se vám nelíbí, nezbývá vám nic jiného, než se s tím smířit.

Jak na animaci loga v Blenderu

V této sérii tutoriálu od Blender Tutor se naučíte jak na animovat logo, nebo jakýkoli jiný text, tak aby se otáčelo kolem nějakého objektu např. planety. Na závěr ještě dodám, že série je vhodná jak pro začínající tak i pokročilé uživatelé.

Kolik stojí video?

Kolik stojí video?

Video jako reklama je pro firmu jasným přínosem. Uživatele nebaví číst text, raději se podívají na video, po jeho zhlédnutí zůstávají na webu déle a častěji zde nakoupí. Není tak divu, že chce dneska video každý. Důležitým kritériem zda se pro video rozhodnout či ne však zůstává cena. Kolik asi takové video stojí?

TV Reklama na Coca Colu

Máme zde pro vás další ukázku, co všechno jsou uživatelé schopni v Blenderu udělat. Nyní zde máme animaci, jedná se o televizní reklamu na Coca Colu, kterou vytvořilo studio PitchiPoy Animation Productions. Video kombinuje jak 3D animaci, tak živé herce. Blender byl použit na veškeré modely, textury a samozřejmě také na samotnou animaci.

Částicová simulace vyrenderovaná v Cycles

Máme zde pro vás takovou malou zajímavost. Uživatel s přezdívkou HAL9000 se rozhodl, že vytvoří částicovou simulaci, která se bude skládat z neuvěřitelného 1 000 000 částic. Doba, která byla zapotřebí pro vyrenderováni tak náročné animace se podle uživatele odhaduje někde kolem 30 hodin. Simulace byla vyrenderována na grafické kartě GTX 660 Ti.

Jak vytvořit animaci ve stylu Minecraftu

Dneska tu máme něco pro milovníky Minecraftu. Uživatel, který si řiká OSXLionMaster natočíl video ve kterém ukázuje, jak si takovou animaci může udělat každý. Uvnitř článku si můžete stáhnout .blend soubor na kterém si to všechno můžete vyzkoušet.

Nahoru