Štítek: Aktuálně

VIRAL: Nike bude vyrábět sportovní hidžáb pro ženy

Nike oznámil, že bude od příštího roku vyrábět sportovní hidžáb pro muslimské ženy. Toto prohlášení samozřejmě zvedlo vlnu různých názorů, které jsou ventilovány jak jinak než na internetu.

V Messengeru máte svůj unikátní kód k naskenování

Pokud používáte WhatsApp a zkoušeli jste ho někdy i v prohlížeči, možná si pamatujete, že pro spárování počítače s mobilem bylo potřeba přečíst mobilem QR kód z obrazovky. Jestliže jste uživatelem Snapchatu, určitě znáte Snapcodes – kódy, které stačí naskenovat a tím si přidáte osobu, jejíž kód to je. No a Facebook teď do Messengeru přidal v podstatě úplně to samé. Nazval to Messenger Codes.

Co dnes od Apple očekávat?

Právě dnes je den D, kdy se konečně dozvíme, jak to tedy bude s tím novým malým iPhonem. Nebo aspoň v to můžeme doufat. Dnes se přímo v kampusu Apple v Curpentinu koná speciální událost a my opět spekulujeme, co nás tam tak může čekat.

Google rozdává 2GB prostoru u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu

Dnes je celosvětový Den bezpečnějšího internetu a Google pro nás má dárek. Když zkontrolujete zabezpečení svého účtu, dostanete 2GB prostoru zdarma. Zabere to tak dvě minutky.

Na Airbnb si lze pronajmout Netflix and Chill místnost

Když u nás před časem vyšel článek o tom, že Netflix je konečně dostupný i v Česku, záměrně jsme s úsměvem ke článku přidali obrázek s nápisem „Netflix and Chill“. Jeden čtenář se nás ptal, jestli to byl účel, nebo nemáme tušení, co to vlastně znamená. My to tušení měli.

Google daruje uprchlíkům 25 000 Chromebooků

Google opět podává pomocnou ruku a tentokrát poskytne dárek uprchlíkům. Dvacet pět tisíc z nich totiž dostane Chromebook, aby mohli být online. Akce se týká jen Německa, které si to ovšem za vysoký počet přijatých uprchlíků svým způsobem zaslouží.

Netflix expanduje do 130 zemí a je mezi nimi i Česko!

Tak jsme se konečně dočkali, Netflix máme i v Česku. Ale má to háček. Bez angličtiny si ani neškrtnete. Všechny streamované filmy a seriály jsou v angličtině, české titulky chybí.

Zadejte do Googlu “A Long Time Ago In A Galaxy Far Far Away”

Všeho nechte, zadejte do Google větu z nadpisu a koukejte, co se bude dít. Upoutávky na blížící se premiéru filmu Star Wars na nás číhají doslova na každém kroku. A Google se rozhodl oslavit nadcházející uvedení filmu do kin po svém.

Yahoo bojuje proti AdBlock! Neotevře vám e-mailovou schránku

Bylo jen otázkou času, kdy někomu začne hodně vadit, že nemá takové příjmy z reklam. A tenhle čas právě přišel. Yahoo podniklo razantní krok, kterým bojuje proti uživatelům AdBlock. Bitva začíná.

Xiaomi Mi 5 se nejspíš dočkáme už v pondělí

Patříte k zastáncům nejoblíbenějšího českého výrobce smartphonů Xiaomi? Tak to pro vás máme dobré zprávy. Na čínské sociální síti Weibo se objevila pozvánka Xiaomi na událost konající se 19. října. Pátý největší světový výrobce smartphonů sice přesně neprozradil, co chystá, ale s velkou pravděpodobností to bude právě představení nástupce Mi 4.

Funkce, která měla ušetřit paměť, jsme se nedočkali ani v iOS 9.0.1

Jednou z klíčových funkcí iOS 9 mělo být tzv. „app slicing“. Především lidé s 16GB paměti ve svém iPhonu se na ni těšili jako na smilování. Měla totiž ušetřit místo. Jenže kvůli chybě iCloudu jsme se jí nedočkali.

Huawei předběhlo Apple, nový Mate S má technologii Force Touch

Společnost Huawei včera v Berlíně představila novou vlajkovou loď z řady Mate. Tentokrát nese označení Huawei Mate S a kromě prémiového vzhledu se chlubí hlavně novo dotykovou technologií. Dokonce se říká, že předběhl Apple. Pět a půl palcový Mate S totiž přináší technologii Force Touch, kterou jsme poprvé viděli u Apple Watch.

V Číně se za 64 sekund prodalo 30 000 phabletů OnePlus 2

Když v loňském roce začal čínský výrobce OnePlus nabízet své výrobky, byl o něj velký zájem, což není u nováčků úplně obvyklé. A podpora fanoušků trvá doteď. Lidé po novém modelu OnePlus s jednoduchým názvem Two doslova šílí.

Stránky na Facebooku budou mít možnost odpovídat na komentáře soukromou zprávou

Pokud jste správci jedné ze 40 milionů facebookových stránek, tohle pozitivní oznámení se týká i vás. Doposud jste na komentáře uživatelů mohli odpovídat jen dalším komentářem. Nyní budete mít možnost poslat jim soukromou zprávu.

7 tipů na pražská koupaliště podle Pepa.cz

Není to tak dávno, co jsme vás informovali, že druhý největší slevový portál Pepa.cz se chce zaměřit na cestování. A už se mu to daří. V televizi můžete vídat reklamy, které doporučují Pepa.cz jako ideální web pro vyhledání levné dovolené. My vám přinášíme jeho přehled tuzemských vyzkoušených koupališť. V následujících dnech nás opět čekají vedra, tak aspoň budete vědět, kam se zajít zchladit.

Nahoru