Američtí zákonodárci se nesmazatelně vryli do povědomí internetu zejména díky návrhům zákonů SOPA, ACTA a PIPA. Jistému senátorovi z Illinois se asi zachtělo podobné publicity – a tak vymyslel IPRA. Pokud máte blog nebo jakoukoli stránku a štvou vás anonymní urážky, můžete začít tancovat radostí. Pokud zákon projde, „troll” se bude muset identifikovat včetně IP a bydliště. Naštěstí si můžeme dvakrát podtrhnout a barevně zvýraznit slovo „pokud”.
Opoziční strana „Demokraté 66“ považuje DdoS útoky za veřejný protest a v určitých případech je chce povolit. Hakeři by museli zažádat předem o povolení nebo oznámit a svých záměrech.
S dohodami SOPA, PIPA a ACTA se značně zviditelnila i hackerská skupina Anonymous. Média ihned přispěchala s termíny kyberterorizmus a hacktivizmus. O co však skutečně hackerům jde? Jsou hackeři teroristé? Anebo se naopak snaží chránit demokracii a bránit cenzuře?
Ještě před pár týdny u nás skoro nikdo neznal skupinu Anonymous. Ta se proslavila hlavně v posledních týdnech a to svými protesty proti uzavření share serveru MegaUpload.com, dohodě SOPA a PIPA a nakonec i proti dohodě ACTA, jíž podepsalo i Česko. Co to ale vlastně Anonymous jsou?