Už 13. června se otevřou brány dílny PrusaLab. Kde ji najdeme? No přece na adrese Partyzánská 7, Praha – Holešovice! Co v ní najdeme? Hromady strojů a nástrojů všech možných velikostí, od šroubováku po CNC frézu. Ale hlavně: 3D tiskárny!

Už 13. června se otevřou brány dílny PrusaLab. Kde ji najdeme? No přece na adrese Partyzánská 7, Praha – Holešovice! Co v ní najdeme? Hromady strojů a nástrojů všech možných velikostí, od šroubováku po CNC frézu. Ale hlavně: 3D tiskárny!
V České republice působí společnost Prusa Research, která se zabývá výrobou 3D tiskáren a jejich vývozem do 90 zemí světa. Zatímco v loňském roce obrat činil 24,3 milionu korun, v letošním roce 210 milionů korun. Vysokou kvalitu potvrzuje také vítězství jedné z tiskáren v testu časopisu MAKE.
NASA dokončila několik testování 3D tištěných částí raketového motoru a jak můžete vidět ve videu, vše proběhlo bez jediného problému. Z toho vyplývá fakt, že tento druh low-cost technologie by nám už brzy mohl pomoci při cestě na Mars.
Až na dovolené uvidíte korýše který si na zádech nese kus Paříže, můžete za nevšední zážitek poděkovat kontroverzní japonské umělkyni jménem Aki Inomata.
Čtyřiadvaceiletý David Paškevič nedávno na Kickstarteru uspěl se svojí kampaní na 3D pero. Již před tím financoval své první modely přes konkurenční Indiegogo, tentokrát se však rozhodl jít do toho ve velkém s druhou, menší, verzí původního 3D pera.
S pomocí 3D tiskárny lze vytisknout ledacos. Jídlo, zbraně, šperky. Tak proč by nešel třeba makeup? I ženy mohou 3D tiskárny milovat. Vynález Grace Choi je v tom určitě podpoří.
Rádi si dáte k obědu pěkně dozlatova opečené kuřátko. Jste fascinováni 3D tiskem. A tak si řeknete, proč tyto dvě věci nespojit? To zní dobře, ne? No tak se pojďte podívat.
Víťu jsem poznal na pražské BarCampu, který se konal loni. Prezentoval zde svůj projekt Vařím pro Tebe. Startovat by měl letos v lednu. A o čem to bude? No přece o vaření. O vaření pro tebe. A o lidech. O sdílení jídla, setkávání přátel a… více vám již poví autor celé myšlenky, 18 letý student a možná vycházející hvězdička startupové scény – Vít Schlesinger.
S Foodini ušetříte spoustu času. Místo přípravy jídla se tak budete moci jít dívat na televizi nebo nějak jinak úspěšně prokrastinovat. Tahle 3D tiskárna jídla vám k tomu dá dokonalou příležitost.
Také vám přijde zbytečné pořizovat si vánoční stromek na těch pár týdnů, než opadá? Dříve se to řešilo umělým stromečkem. Pamatujte ale na to, že dnes jsme v 21. století plném technologií. Takže nějaké nevzhledné zelené umělé stromečky už jsou minulostí. Ke slovu se hlásí moderní technologie dnešní doby.